Trwa ładowanie...
d3xormm
Maciej Stuhr laureatem Diamentowego Klapsa filmowego. Wystartowało Visa Kino Letnie

Maciej Stuhr laureatem Diamentowego Klapsa filmowego. Wystartowało Visa Kino Letnie

Maciej Stuhr został nagrodzony Diamentowym Klapsem Filmowym. Wyróżnienie wręczono mu podczas inauguracji festiwalu Visa Kino Letnie w Spocie. Wydarzenie to obserwowała nasza kamera. Podczas rozmowy z WP Film aktor opowiedział m.in. o "ogromnym przeżyciu" jakim był jego pierwszy w życiu klaps na planie filmu. Wideo prezentujemy poniżej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3xormm

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana aktorom za osobowość, wnoszącą do kina pozytywne przesłanie i talent, który dostarcza widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W tym roku gospodarzem wieczoru był Tomasz Raczek. W poprzednich latach Klapsem wyróżniono takie sławy jak: Alicja Bachleda-Curuś, Artur Żmijewski, czy Borys Szyc.

Wszystkich, którzy tegoroczne wakacje mają zamiar spędzić nad polskim morzem, na Mazurach, lub w Tatrach zapraszamy do zapoznania się z bogatym repertuarem znajdującego się, jak co roku, pod chmurką Visa Kina Letniego. W poniższym klipie możecie przekonać się także, który z hitów tegorocznej edycji festiwalu poleca jego przedstawiciel, dyrektor Visa w Polsce, Adrian Kurowski.

d3xormm

Najlepszy film Visa Kino Letnie "z perspektywy 40-latka":

Przez całe wakacje Visa Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszych kurortach Polski – w Sopocie i Zakopanem – na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Dodatkowo w środy i czwartki seanse kina letniego odbywać się będą w Giżycku. Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków – nad morze, w góry i na Mazury. Visa Kino Letnie zaprasza od 1 lipca do 31 sierpnia.

Tematyczne pokazy

Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.

d3xormm

Festiwalowy tydzień rozpoczynamy na Sportowo – filmowo. W poniedziałki czekają nas zatem filmy, w których sportowe emocje grają główną rolę – zobaczymy m.in. "Rudo i Cursi (film z Garcia Bernalem i Diego Luną) i dokument "Bracia Kliczko”.

Europejskie wtorki *to dawka kina europejskiego najwyższej próby – piękna "Młodość", *"Makbet" z Michaelem Fassbenderem czy "Julieta" – ostatni film Almodovara.

Środowe Super hity przeniosą nas w świat blockbusterów, największych produkcji światowego kina – wśród nich: "Legion samobójców", "Jurassic World" i "Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości".

Czwartki na festiwalu już tradycyjnie przypisane są kinu polskiemu. Pod szyldem Made in Poland widzowie zobaczą m.in. ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki" z fantastyczną rolą Bogusława Lindy i "Zjednoczone Stany Miłości" z plejadą wspaniałych polskich aktorek.

d3xormm

Festiwalowe weekendy będą rozpoczynać się na wesoło – w ramach Komediowych piątków widzów bawić będą komedie. Soboty to filmy oscarowe – wśród nich ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, zdobywca Oscara za najlepszy film – "Moonlight, a także "Nowy początek, który będzie jednocześnie filmem otwierającym festiwal. Kobiece niedziele, które na pewno znajdą widzów również wśród mężczyzn, to m.in. projekcje takich filmów, jak: "Wiek Adaline, "Take This Waltz i kochana przez wszystkich "Bridget Jones 3.

- Wszyscy czekają z zapartym tchem, któremu polskiemu aktorowi zostanie wręczony tegoroczny Diamentowy Klaps Filmowy *na sopockim molo – mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu. Dowiemy się tego już 1 lipca w Sopocie.
Festiwal Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane to, poza kinem plenerowym, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na wszystkich miłośników kina czekają też dodatkowe niespodzianki w ciągu dnia. W Zakopanem funkcjonować będzie miasteczko filmowe na Kulturalnym Placu Niepodległości, w Sopocie kawiarnia festiwalowa na molo, przy słynnej fontannie, a w Giżycku centrum festiwalowe w nowo otwartym kinie "Nowa Fala".
Repertuar festiwalu na stronie *
www.Kino.Visa.pl
. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje jedynie bilet na molo.

d3xormm

Podziel się opinią

Share

d3xormm

d3xormm