Trwa ładowanie...

Maciej Stuhr laureatem Diamentowego Klapsa filmowego. Wystartowało Visa Kino Letnie

Maciej Stuhr został nagrodzony Diamentowym Klapsem Filmowym. Wyróżnienie wręczono mu podczas inauguracji festiwalu Visa Kino Letnie w Spocie. Wydarzenie to obserwowała nasza kamera. Podczas rozmowy z WP Film aktor opowiedział m.in. o "ogromnym przeżyciu" jakim był jego pierwszy w życiu klaps na planie filmu. Wideo prezentujemy poniżej.

dfbz6kf
dfbz6kf

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana aktorom za osobowość, wnoszącą do kina pozytywne przesłanie i talent, który dostarcza widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. W tym roku gospodarzem wieczoru był Tomasz Raczek. W poprzednich latach Klapsem wyróżniono takie sławy jak: Alicja Bachleda-Curuś, Artur Żmijewski, czy Borys Szyc.

Wszystkich, którzy tegoroczne wakacje mają zamiar spędzić nad polskim morzem, na Mazurach, lub w Tatrach zapraszamy do zapoznania się z bogatym repertuarem znajdującego się, jak co roku, pod chmurką Visa Kina Letniego. W poniższym klipie możecie przekonać się także, który z hitów tegorocznej edycji festiwalu poleca jego przedstawiciel, dyrektor Visa w Polsce, Adrian Kurowski.

Najlepszy film Visa Kino Letnie "z perspektywy 40-latka":

Przez całe wakacje Visa Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszych kurortach Polski – w Sopocie i Zakopanem – na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Dodatkowo w środy i czwartki seanse kina letniego odbywać się będą w Giżycku. Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków – nad morze, w góry i na Mazury. Visa Kino Letnie zaprasza od 1 lipca do 31 sierpnia.

dfbz6kf

Tematyczne pokazy

Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą.

Festiwalowy tydzień rozpoczynamy na Sportowo – filmowo. W poniedziałki czekają nas zatem filmy, w których sportowe emocje grają główną rolę – zobaczymy m.in. "Rudo i Cursi (film z Garcia Bernalem i Diego Luną) i dokument "Bracia Kliczko”.

Europejskie wtorki *to dawka kina europejskiego najwyższej próby – piękna "Młodość", *"Makbet" z Michaelem Fassbenderem czy "Julieta" – ostatni film Almodovara.

Środowe Super hity przeniosą nas w świat blockbusterów, największych produkcji światowego kina – wśród nich: "Legion samobójców", "Jurassic World" i "Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości".

dfbz6kf

Czwartki na festiwalu już tradycyjnie przypisane są kinu polskiemu. Pod szyldem Made in Poland widzowie zobaczą m.in. ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki" z fantastyczną rolą Bogusława Lindy i "Zjednoczone Stany Miłości" z plejadą wspaniałych polskich aktorek.

Festiwalowe weekendy będą rozpoczynać się na wesoło – w ramach Komediowych piątków widzów bawić będą komedie. Soboty to filmy oscarowe – wśród nich ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, zdobywca Oscara za najlepszy film – "Moonlight, a także "Nowy początek, który będzie jednocześnie filmem otwierającym festiwal. Kobiece niedziele, które na pewno znajdą widzów również wśród mężczyzn, to m.in. projekcje takich filmów, jak: "Wiek Adaline, "Take This Waltz i kochana przez wszystkich "Bridget Jones 3.

- Wszyscy czekają z zapartym tchem, któremu polskiemu aktorowi zostanie wręczony tegoroczny Diamentowy Klaps Filmowy *na sopockim molo – mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu. Dowiemy się tego już 1 lipca w Sopocie.
Festiwal Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane to, poza kinem plenerowym, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na wszystkich miłośników kina czekają też dodatkowe niespodzianki w ciągu dnia. W Zakopanem funkcjonować będzie miasteczko filmowe na Kulturalnym Placu Niepodległości, w Sopocie kawiarnia festiwalowa na molo, przy słynnej fontannie, a w Giżycku centrum festiwalowe w nowo otwartym kinie "Nowa Fala".
Repertuar festiwalu na stronie *
www.Kino.Visa.pl
. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje jedynie bilet na molo.

dfbz6kf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfbz6kf