Trwa ładowanie...
dkig6qh
Aktualności

Maciej Stuhr na tropie zbrodni sprzed lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr na tropie zbrodni sprzed lat
dkig6qh

Trwają zdjęcia do czesko-słowacko-polskiej produkcji "Czerwony kapitan" Michala Kollára. Wśród aktorów znaleźli się Maciej Stuhr oraz Ladislav Chudík, znany polskim widzom z serialu "Szpital na peryferiach".

Film jest ekranizacją znanego również w Polsce kryminału Dominika Dána. Akcja rozgrywa się w 1992 roku. 32-letni detektyw wydziału zabójstw Richard Krauze robi wszystko, by odciąć się od policji poprzedniego systemu. Wkrótce trafia na trop zbrodni popełnionej przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa Czechosłowacji - STB. Jedyną osobą, która może rozjaśnić sytuację jest mężczyzna o pseudonimie Czerwony Kapitan - psychopatyczny ekspert od przesłuchań.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Maciej Stuhr opublikował pierwsze zdjęcia ukazujące kulisy dzieła. Ostatnio aktora mogliśmy oglądać w filmie "Facet (nie)potrzebny od zaraz".

Dán to w rzeczywistości pseudonim literacki. Autor jest czynnym detektywem wydziału kryminalnego słowackiej policji. Jego powieści to często historie detektywistyczne lub osadzone na tle wydarzeń politycznych.

dkig6qh

Podziel się opinią

Share

dkig6qh

dkig6qh