Trwa ładowanie...
czarownica
28-05-2014 10:35

Magda Cielecka: Czarne charaktery są sexi

Share
Magda Cielecka: Czarne charaktery są sexiŹródło: Disney
d4adgb8

Już w piątek na ekranach kin zadebiutuje najnowsza produkcji Disneya – *"Czarownica" w reżyserii Roberta Stromberga z Angeliną Jolie w roli tytułowej.*

Do kin wejdą dwie wersje językowe filmu – angielska z polskimi napisami oraz polska z dubbingiem. W tej drugiej głosu granej przez Angelinę Jolie Diabolinie użyczyła Magdalena Cielecka. – Wabikiem był dla mnie fakt, że w filmie zagrała Angelina Jolie. Dopiero kiedy zrobiłam pierwsze próby, zorientowałam się, że sama postać bardzo do mnie pasuje. Jest tragiczna, skomplikowana i przechodzi gigantyczną przemianę. Ma w sobie wszystko, co pozwala ją najpierw znienawidzić, potem pokochać, a na końcu się nią wzruszyć. W tym przypadku trudność polegała na tym, by nie przeszarżować aktorsko – powiedziała polska gwiazda.

Cielecka to aktorka wszechstronna, znana ze znakomitych ról zarówno w krakowskich i warszawskich teatrach (m.in. Teatr Stary, Teatr Rozmaitości, Nowy Teatr), jak i z filmów (m.in. „Pokuszenie”, „Samotność w sieci”, „Wenecja”) oraz seriali (m.in. „Czas honoru”, „Magda M.”, „Bez tajemnic”). Sukcesy święciła również na deskach Teatru Telewizji (m.in. „Kolekcja”, „Moralność pani Dulskiej”), a dubbing „Czarownicy” nie był jej pierwszym w karierze. Wcześniej użyczała głosu m.in. bohaterkom filmów: „Maska”, „Broken Sword: Anioł śmierci” czy „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. Po mówionej roli w najnowszym filmie Disneya artystka wyznała – Czarne charaktery są sexi, bardziej intrygują. Ale każdy wrażliwy człowiek chce, żeby historia się dobrze skończyła. Czekamy na przemianę złego bohatera. Lubię grać te złe postaci, ale jako widz czekam na dobra puentę. Czy widzowie jej doczekają? Warto przekonać się osobiście już najbliższego weekendu.

Zrealizowany z wielkim rozmachem film „Czarownica”, z udziałem Angeliny Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej Królewny”. Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na srebrnym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya. Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień… Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę – nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie.

„Czarownica” w kinach od 30 maja

d4adgb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4adgb8
d4adgb8