Trwa ładowanie...
d133os3

Maja Frykowska

Najnowsze informacje
1.5
(2288 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Łódź

Filmografia:

Bokser (2011) (Uczestniczka programu Gwiazdy)

Ostatni klaps (2015) (Manuella)

Tancerze ()

d133os3

Polska celebrytka, ulubienica brukowej prasy, początkująca, choć dyplomowana aktorka, znana pod pseudonimem ‘Frytka’. Sławę przyniósł jej owiany aurą skandalu udział w popularnym reality- show „Big Brother – Bitwa”.

Urodziła się 23 grudnia 1977 roku w Łodzi w rodzinie o filmowo-artystycznych tradycjach. Jej dziadek, Wojciech Frykowski był pisarzem, ojciec, Bartłomiej Frykowski – operatorem filmowym, babcia Ewa Maria Morelle zajmuje się malarstwem i pisaniem książek.

Nieszczęśliwie, historia jej najbliższej rodziny obfituje w tragedie. Jej dziadek został zabity w sierpniu 1969 roku, wraz z Sharon Tate i dwoma innymi przyjaciółmi w amerykańskiej willi Romana Polańskiego przez członków sekty Charlesa Mansona. Był przyjacielem Polańskiego i pierwszym mężem Agnieszki Osieckiej. Trzydzieści lat później, w posiadłości Karoliny Wajdy, od ran zadanych nożem i w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach zginął z kolei ojciec gwiazdy.

Dorastała w rodzinnym mieście i podobno już od dziecka cieszyły ją występy przed publicznością. Po maturze zdecydowała się na studia psychologiczne, na które nie dostała się z braku miejsc, dlatego podjęła naukę w Studium Psychologiczno-Socjologicznym. Nie zagrzała tam jednak miejsca zbyt długo, ostatecznie zostając absolwentką Studium Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki. Nigdy nie zdecydowała się na pracę w wyuczonym zawodzie.

Jakiś czas później, znużona pracą w salonie sprzedaży telefonów komórkowych i otwarta na nowe przygody, zapragnęła zostać gwiazdą telewizji. Dość szybko zrealizowała swoje marzenie, dzięki pamiętnemu uczestnictwu w reality – show „Big Brother – Bitwa” w 2002 roku. ‘Frytka’ wyrosła na największą gwiazdę wszystkich edycji tego programu, zapisując się na kartach historii dzięki nagraniu jej erotycznych igraszek w wannie z jednym z uczestników programu.

Jeszcze w tym samym roku po raz pierwszy pojawiła się w rozkładówce „Playboya”, natomiast rok później trafiła na plan kolejnego, równie głośnego reality-show „Bar 3 – Bez granic” (2003). Poza tym zajmowała się organizacją imprez i koncertów dla agencji Fanaberia, przy pomocy tejże wyprodukowała wielki taneczny spektakl Night Hot Frytka Show, w którym była główną gwiazdą (2003). Trafiła też na plan sitcomu „Świat według Kiepskich” i na krótko zagościła jako gwiazda kolejnej, czwartej edycji „Baru” (2004).

W kolejnych latach również nie dała o sobie zapomnieć. Szerokim echem odbiła się operacja plastyczna jej nosa, sfinansowana przez dziennik „Fakt” w zamian za możliwość realizacji obszernego fotoreportażu z zabiegu (2006).

* Rok później zaliczyła debiut filmowy, dzięki roli w odważnym, niezależnym dokumencie „Pojechał, zobaczył” w reżyserii Michała i Wojtka Węgrzynów (2007). Film zebrał dobre recenzje, został nagrodzony na MFF ‘Lato Filmów’ w Warszawie.* W 2007 roku zagrała też w teledysku Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego, do piosenki pod wymownym tytułem „Znana z tego, że jest znana” i ponownie trafiła na okładkę „Playboya”. Natomiast w 2008 roku pojawiła się u Roberta Wista w filmie „Może tak być”. Obraz brał udział w konkursie kina niezależnego na 33. FPFF w Gdyni.

Frykowska próbowała swoich sił jako dziennikarka (pełnienie funkcji redaktorki naczelnej portalu anty-plotkarskiego „XoXo”) i piosenkarka (singiel „Dwa gołębie”, rozsławiony dzięki występowi w programie Kuby Wojewódzkiego). Od marca 2007 roku prowadzi program „Lub Czasopisma”, emitowany na antenie Tele 5. Wcześniej była gospodynią interaktywnych „Gierek nocnych” w telewizji ITV.

W 2009 roku obroniła dyplom na Wydziale Aktorskim w Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie. Jej rolą dyplomową była kreacja pani Dobrujskiej w „Ślubach panieńskich”, a na scenie partnerował jej Olaf Lubaszenko.

Ostatnio można ją oglądać na planie seriali „Tancerze” (2009, gościnnie) i „Pierwsza miłość” (2010).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d133os3
d133os3
d133os3