Trwa ładowanie...
wygrany
03-02-2011 14:01

Mamy zwiastun "Wygranego" Wiesława Saniewskiego

Mamy zwiastun "Wygranego" Wiesława SaniewskiegoŹródło: Forum Film
d1owx2d
d1owx2d

"Wygrany" to przejmująca, pełna emocji opowieść o przyjaźni, pasji, miłości oraz o tym, co każdego z nas uskrzydla – wygrywaniu i realizowaniu własnych marzeń. Dziś mamy przyjemność jako pierwsi pokazać zwiastun „Wygranego”. W filmie reżyserowanym przez Wiesława Saniewskiego (Nadzór, Bezmiar Sprawiedliwości) grają Paweł Szajda, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wojciech Pszoniak i Janusz Gajos.

Oliver (Paweł Szajda), młody amerykański pianista polskiego pochodzenia, nie wytrzymując presji matki i wyrachowanego agenta, po rozstaniu z żoną przyjeżdża do Polski, gdzie zrywa europejskie tournee. Traci wszystko: miłość, uznanie i świetnie zapowiadającą się karierę, ma przy tym do spłacenia olbrzymi dług. W hotelowym barze spotyka Franka (Janusz Gajos), byłego profesora matematyki, namiętnego gracza i znawcę wyścigów konnych. Dzięki niemu pianista poznaje Kornelię (Marta Żmuda Trzebiatowska), piękną, nieco tajemniczą kobietę, która staje mu się coraz bliższa.

Między młodym i starym bohaterem rodzi się bezinteresowna, chwilami szorstka, męska przyjaźń. Frank wprowadza Olivera w świat swojej pasji, pokazuje, że można żyć „po swojemu”. Dzięki Frankowi chłopak odzyskuje wiarę w siebie.

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ZWIASTUNKLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ZWIASTUN

W czasie pobytu na wyścigach w Baden-Baden młody Amerykanin spotyka światowej sławy jurora konkursów pianistycznych, prof. Karloffa (Wojciech Pszoniak). Juror informuje Olivera, że zabrał mu zwycięstwo w Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Zszokowanemu chłopakowi proponuje układ, który wyniesie go na pianistyczne szczyty. Czy młody pianista ulegnie pokusie?

d1owx2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1owx2d