Trwa ładowanie...
d2waypt

Margot Robbie zostanie królową Elżbietą. To o niej plotkowano, że była mężczyzną. 27-latka poradzi sobie z rolą?

Aktorka dołączyła do Saoirse Ronan. Obie zagrają w biograficznym dziele "Mary Queen of Scots".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Margot Robbie zostanie królową Elżbietą. To o niej plotkowano, że była mężczyzną. 27-latka poradzi sobie z rolą?
(ONS.pl)
d2waypt

Kostiumowy obraz opowie o losach Marii Stuart, która została królową Szkotów w 1542 roku. Jej losy były niezwykle burzliwe, ostatecznie została stracona. W czasach, w których przyszło jej żyć, budziła kontrowersje. Sporo plotkowano o jej powierzchowności - mówiono, że szybko wyłysiała, chorowała na syfilis, miała zbyt długie palce, była za chuda, a także, że ukrywała zarost. Niektórzy sądzili, że była mężczyzną.

Postać Marii Stuart jest tematem licznych utworów literackich, a także wielu produkcji kinowych. Do najbardziej uznanych filmów biograficznych przedstawiających losy szkockiej królowej należy obraz z 1971 roku w reżyserii Charlesa Jarrotta. W rolę Marii Stuart wcieliła się wówczas Vanessa Redgrave, a Elżbiety I - Glenda Jackson.

W nowej produkcji Marię Stuart sportretuje Saoirse Ronan. Margot Robbie wcieli się z kolei w Elżbietę I. Josie Rourke staje za kamerą. Autorem scenariusza filmu "Mary Queen of Scots" jest Michael Hirst ("Elizabeth" i serial "Tudorowie").

d2waypt

Margot Robbie, gwiazda "Wilka z Wall Street" czy "Legionu samobójców", ostatnio zajęta jest na planie filmu "I, Tonya" o łyżwiarce Tonyi Harding.

Margot Robbie fot. Warner Bros. Entertainment Polska Margot Robbie fot. Warner Bros. Entertainment Polska materiał prasowy/Megafon.pl
Margot Robbie fot. Warner Bros. Entertainment Polska Margot Robbie fot. Warner Bros. Entertainment Polska
d2waypt

Podziel się opinią

Share

d2waypt

d2waypt