Trwa ładowanie...
d4lw8rb

Marika Domińczyk: z Kielc do Hollywood

Jej siostra, mąż i szwagier od dawna odnoszą mniejsze i większe sukcesy w Hollywood. Ale wygląda na to, że Marika Domińczyk już niedługo będzie pozostawać w ich cieniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marika Domińczyk i Scott Foley
Marika Domińczyk i Scott Foley (Getty Images)
d4lw8rb

Urodziła się w Kielcach, jednak w 1983 roku, gdy miała trzy lata, wraz z rodzicami (jej ojciec, Mirosław Domińczyk, był znanym działaczem opozycyjnym w PRL-u) i rodzeństwem wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.

Znana siosta, słynny szwagier

To właśnie jej starsza siostra Dagmara pierwsza przetarła szlaki w branży filmowej. Zaczęła od epizodów, a po dwóch latach, w 2002 roku, wywalczyła sobie rolę Mercedes w "Hrabim Monte Christo". - Pamiętam, że jak chodziłam jeszcze do High School of Performing Arts, to moi znajomi z Kielc śmiali się ze mnie, twierdząc, że moje aktorstwo będzie ograniczać się do kreskówek i pornosów. Marzę o tym, żeby zagrać w Polsce, w teatrze lub filmie - mówiła tuż przed premierą w Stopklatce.

<<attends the after party for the Cinema Society & Grey Goose screening of "The Ledge">> at Landmark Sunshine Cinema on June 21, 2011 in New York City. Getty Images
<<attends the after party for the Cinema Society & Grey Goose screening of "The Ledge">> at Landmark Sunshine Cinema on June 21, 2011 in New York City. (Getty Images)

Polscy filmowcy nie byli nią zainteresowani - Hollywood wręcz przeciwnie. Od kilkunastu lat Dagmara regularnie pojawia się na dużych i małych ekranach. Aktorem jest również mąż Dagmary, Patrick Wilson (na powyższych zdjęciu), znany chociażby z "Obecności" czy "Naznaczonego". - Pierwszy raz zobaczyłam Patricka w kampusie uniwersytetu w Pittsburghu, gdzie oboje studiowaliśmy. Wszystkie dziewczyny się w nim kochały, był największym przystojniakiem na uczelni. Na mnie też zrobił wrażenie – opowiadała w wywiadzie dla "Pani" Domińczyk. Ponownie spotkali się kilka lat później. - To była miłość od drugiego wejrzenia. Tego wieczoru wróciłam do domu i napisałam w pamiętniku: "On zostanie moim mężem". Pobrali się w 2005 roku i wspólnie wychowują dwóch synów. Razem wystąpili w filmie "Jack Strong".

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

"Czuję się jakbym wygrała na loteri"

Marika do tej pory zadowalała się głównie niewielkimi rólkami w serialach i produkcjach telewizyjnych; można ją było zobaczyć w "The Help", "Heist", "Bracia i siostry", a także na drugim planie w popularnej komedii "40-letni prawiczek". Angaż w niezwykle popularnych "Chirurgach", który otrzymała w ubiegłym roku, to dla niej ogromna szansa, by dać się poznać szerszej publiczności. – Czuję się jakbym wygrała na loterii - mówiła.

attends the 41st Annual Gracie Awards at Regent Beverly Wilshire Hotel on May 24, 2016 in Beverly Hills, California. Getty Images
attends the 41st Annual Gracie Awards at Regent Beverly Wilshire Hotel on May 24, 2016 in Beverly Hills, California. (Getty Images)

Marika Domińczyk liczy na to, że zwróci na siebie uwagę producentów i wreszcie dostanie większą rolę, dzięki której będzie mogła zaprezentować pełnię swoich aktorskich umiejętności. W tych marzeniach wspiera ją mąż, również aktor - Scott Foley (były partner Jennifer Garner), z którym wspólnie wychowuje troje dzieci. Foley ma na koncie role w takich produkcjach jak "Jezioro marzeń", "Krzyk 3", "Felicity", "Hoży doktorzy", "Chirurdzy" czy "Czysta krew". Ostatnio można go było oglądać w serialu "Skandal", a już niedługo pojawi się w telewizyjnym "Final Vision".

attends the 41st Annual Gracie Awards at Regent Beverly Wilshire Hotel on May 24, 2016 in Beverly Hills, California. Getty Images
attends the 41st Annual Gracie Awards at Regent Beverly Wilshire Hotel on May 24, 2016 in Beverly Hills, California. (Getty Images)

Zobacz, co #dziejesiewkulturze:

d4lw8rb

Podziel się opinią

Share
d4lw8rb
d4lw8rb