Trwa ładowanie...

''Mazurek'' zwycięzcą Dwóch Brzegów

''Mazurek'' zwycięzcą Dwóch BrzegówŹródło: Film polski
dc7w5g7
dc7w5g7

"Mazurek" *Julii Kolberger wygrał Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych na 7. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym - Janowcu nad Wisłą.*

Film został zrealizowany w ramach programu "30 Minut" w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

O zwycięstwie filmu Julii Kolberger zadecydowała wysoka średnia głosów (9,12) wyjątkowego Jury – festiwalowej publiczności. To kolejna nagroda dla „trzydziestki” wyprodukowanej w Studiu Munka – SFP. Wcześniej "Mazurka" doceniono podczas 32. edycji Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie – film zdobył Jantara za najlepszą krótkometrażową fabułę. Dwie nagrody dla debiutu Julii Kolberger przyznano także na Kameralnym Lecie w Radomiu.

Główną bohaterką "Mazurka" jest Urszula, która przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu.

W Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Dwóch Brzegach Studio Munka – SFP prezentowało także cztery inne filmy: "128. szczur" w reżyserii Jakuba Pączka, "Chłopcy" Pawła Orwata, "Częstotliwość drgań" Arka Biedrzyckiego oraz * „Dom na końcu drogi”* Wojciecha Kasperskiego.

dc7w5g7

Niezależne Jury Dwóch Brzegów przyznało również dwa wyróżnienia dla filmów: "Vocuus" Patryka Jurka (średnia głosów 8,37) oraz "Great", którego reżyserem jest Andreas Henn (średnia 8,06).

„Sugar Man”, opowieść o niecodziennej karierze Sixto Rodrigueza, wygrał plebiscyt publiczności 7. festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Jedynym jurorem Dwóch Brzegów jest publiczność. W plebiscycie wzięły udział filmy z sekcji „Świat pod namiotem” i „Muzyka – moja miłość” – filmy pełnometrażowe wyprodukowane w 2012 i 2013.

dc7w5g7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc7w5g7