Trwa ładowanie...
d3nmr8n

Mekhi Phifer

Najnowsze informacje
4.6
(32 głosy)
Oceń:
d3nmr8n

Mekhi Phifer - jako aktor zadebiutował w dramacie Spike'a Lee "Ślepy zaułek" ("Clockers"). Zagrał tam główną rolę - młodego handlarza narkotyków z New Jersey, który wplątuje się w morderstwo, a następnie usiłuje zatrzeć wszelkie ślady. Phifer wygrywając otwarty casting, miał okazję pracować z tak znakomitymi aktorami jak: Harvey Keitel, John Turturro i Delroy Lindo. Później wystąpił w trzech kolejnych filmach Spike'a Lee: “Girl 6", komedii "Zagniewani młodociani" (“High School High") i dramacie obyczajowym “Soul Food" z Vanessą Williams, Vivicką A. Fox i Nią Long. Inne filmy z jego udziałem to: horror "Koszmar następnego lata" (“I Still Know What You Did Last Summer") z Jennifer Love Hewitt, Brandy i Freddie Prinze Juniorem, “Journey From the Jacarandas", “Hell’s Kitchen, NYC", komedia miłosna “Tears of a Clown" oraz kryminał sensacyjny “An Invited Guest", który w 1999 roku zdobył nagrodę publiczności na Urbanworld Festival i Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Acapulco.

Mekhi Phifer próbował również swoich sił w przemyśle muzycznym. Ma na koncie rapową płytę "New York Related: The HF Project", którą nagrał dla wytwórni Warner Bros.

Niedawno zakończył zdjęcia do nowej wersji filmu “Brian’s Song" dla stacji ABC oraz zagrał główną rolę w dramacie Tima Blake Nelsona “O", opartym na motywach szekspirowskiego "Otella" z udziałem Julii Stiles i Josha Hartnetta. Ostatnio dużo pracuje dla telewizji. Wystąpił w " Carmen: A Hip-Hopera" zrealizowanym przez MTV, pojawił się gościnnie w serialach policyjnych: “Homicide: Life on the Streets" i “New York Undercover" a także w nagrodzonym statuetką Emmy dramacie "“A Lesson Before Dying". Rola w tym filmie, emitowanym przez stację HBO, przyniosła mu duże uznanie krytyków w całych Stanach Zjednoczonych. Wystąpił także w wideoklipie do utworu "The Boy Is Mine", wykonywanego przez Brandy i Monicę.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nmr8n
d3nmr8n
d3nmr8n