Trwa ładowanie...

''Midnight Rider'': Kathy Baker i Charles S. Dutton w życiu Gregga Allmana

Share
''Midnight Rider'': Kathy Baker i Charles S. Dutton w życiu Gregga Allmana
d1j5k36

*Kathy Baker i Charles S. Dutton dołączyli do obsady filmu biograficznego o życiu Gregga Allmana "Midnight Rider".*

Za kamerą projektu staje Randall Miller. Reżyser nakręci film na podstawie scenariusza, który napisał z Jodym Savinem (panowie wcześniej pracowali przy obrazie "CBGB"). Podstawą będzie pamiętnik Gregga Allmana, "My Cross to Bear", a obraz przedstawi dwie historie opowiedziane równocześnie. Pierwsza skoncentruje się na młodych latach Allmana, druga - na dziejach współczesnych. Młodego Allmana zagra frontman The All-American Rejects, Tyson Ritter, a dojrzałego - William Hurt.

Gregg Allman jest znany przede wszystkim z southernrockowej grupy The Allman Brothers Band, która największe triumfy święciła w latach 70. Artysta prowadził bardzo bujne życie - był żonaty sześciokrotnie (m.in. z Cher), spędził także lata na odwykach z powodu uzależnienia od narkotyków. Zarówno Allman, jak i jego menedżer Michael Lehman zaangażowani są w realizację biografii.

d1j5k36

W obsadzie oprócz Rittera i Hurta znalazł się już również Wyatt Russell, który wcieli się w brata Allmana, Duane'a. Eliza Dushku zagra dziewczynę z małego miasteczka z Południa, która zainspirowała Allmana do napisania piosenki "Whipping Post". Bradley Whitford wcieli się w obecnego menadżera Allmana, Michaela Lehmana. Natomiast Joel David Moore sportretuje menadżera Billa McEuena, który odkrył braci i sprowadził ich do Los Angeles.

Kathy Baker wcieli się w matkę Allmana, a Charles S. Dutton - przyjaciela i zaufanego asystenta, Chanka Middletona.

Zdjęcia ruszają 24 lutego i będą kręcone w Savannah.

Baker można obecnie zobaczyć w kinach w filmie "Ratując pana Banksa". Dutton natomiast zagrał ostatnio w "Android Cop".

d1j5k36

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j5k36
d1j5k36