Trwa ładowanie...
więzy krwi
24-06-2014 13:59

Mila Kunis i Clive Owen w polskim zwiastunie do "Więzów krwi"

Mila Kunis i Clive Owen w polskim zwiastunie do "Więzów krwi"Źródło: AFP
d398mfn
d398mfn

"Zapomnijcie o "American Hustle", nadciągają "Więzy krwi"" – tak o najnowszym filmie z Milą Kunis, Clive’em Owenem i Marion Cotillard pisze Robert Ziębiński z portalu kulturalnego Dzikabanda.pl. „Canet przenosi nas do świata, któremu rytm nadawała muzyka rockowa i funk, rodzina (nawet dysfunkcyjna) była świętością, a mali i wielcy gangsterzy kierowali się w swoim przestępczym życiu honorowym kodeksem.

Dziś tego świata już nie ma” - dodaje. "Więzy krwi" wejdą do kin 18 lipca, tymczasem już teraz widzowie mogą obejrzeć polski zwiastun filmu.

Mroczny film sensacyjny, który zachwycił na festiwalu w Cannes, przywodzi na myśl także takie tytuły jak „Infiltracja” czy „Drive”. W filmie pojawiają się pytania: gdzie zaczyna się bezprawie, a kończy sprawiedliwość, czy warto przekroczyć granicę dla kobiety, którą się kocha, czy można złamać dla niej wszystkie zasady? „Więzy krwi” to „list miłosny dedykowany latom 70-tym”, jego stylistyka pozwala przenieść się w czasie. „Jestem wielbicielem Cassavetesa, Schatzberga, Lumeta, Peckinpaha. Pisząc scenariusz miałem już w głowie, specyficzny, surowy charakter filmu. Chciałem, żeby widz zanurzył się w atmosferze lat siedemdziesiątych, a nie oglądał rekonstrukcję tej epoki. Dlatego z całych sił walczyłem o to, żeby samochody wyglądały na ekranie na rozklekotane, a ulice były tak brudne, jak w tamtych czasach. I spędzałem długie godziny, żeby upewnić się, iż są odpowiednio zanieczyszczone, żeby uzyskać naturalistyczny efekt” – mówił reżyser, Guillaume Canet.

Akcja filmu zaczyna się kiedy Chris (Clive Owen) wychodzi z więzienia po odsiedzeniu wieloletniego wyroku. Czeka na niego Frank (Billy Crudup), młodszy brat, który jest dobrze zapowiadającym się gliniarzem. Frank, mimo wielu wątpliwości, daje bratu kolejną szansę, pomaga mu w znalezieniu pracy i w kontakcie z dziećmi i byłą żoną (Marion Cotillard). Kiedy Chris poznaje Natalie (Mila Kunis), pojawia się nadzieja na nowy początek. W tym czasie Frank zdobywa się na odwagę, aby ujawnić swój związek z Vanessą (Zoe Saldana), byłą dziewczyną zabójcy na usługach mafii. Choć braci zawsze wiele dzieliło, więzy krwi są dla nich najważniejsze. Do dnia, gdy będą musieli wystąpić przeciwko sobie.

"Więzy krwi" W kinach od 18 lipca.

d398mfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d398mfn