Trwa ładowanie...
młody mesjasz

''Młody Mesjasz'': Hollywood nie chciało dać pieniędzy na ten film. Zobacz dlaczego

Share
''Młody Mesjasz'': Hollywood nie chciało dać pieniędzy na ten film. Zobacz dlaczego
Źródło: mat. dystrybutora
dz3c82i

- Jestem chrześcijaninem, nie wstydzę się swojej wiary, ale tworzenie filmu "Młody Mesjasz" było dla mnie niezwykle trudnym doświadczeniem. Wiedziałem, że praca nad filmem o korzeniach duchowości wiąże się z dużym ryzykiem. Jednak nie przewidywałem, że będzie się to wiązało z tak dużym odrzuceniem w Hollywood. Olbrzymi opór branży sprawił, że musieliśmy sfinansować ten film z prywatnych pieniędzy - zwierza się reżyser Cyrus Nowrasteh.

"Młody Mesjasz", który trafi na ekrany kin 6 maja, to skierowana do całej rodziny opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu młodego Jezusa. To pierwszy film o dorastaniu Jezusa, który pokazuje moment, gdy zdał sobie sprawę, że jest inny niż reszta dzieci. Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie ważne pytania. Jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? Kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? Jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? Jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? Czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył?

„Od czasu „Pasji” nie było filmu, który miałby szansę tak poruszyć ludzkie serca. „Młody Mesjasz to wielka duchowa przygoda. Umacnia wiarę, wzrusza do głębi, pozwala zrozumieć. Ten film powinien zobaczyć każdy wierzący” – piszą Dobre Nowiny. „Jako ludzie wierzący ufamy, że "Młody Mesjasz" to będzie Pasja dla całej rodziny” – zapowiada reżyser Cyrus Nowrasteh.

dz3c82i

Twórcy ekranizacji we współpracy z biblistami przez wiele lat szczegółowo dopracowywali scenariusz. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy znani z hollywoodzkich produkcji: Sean Bean („Gra o tron”, „Władca pierścieni”, „Troja”, „Marsjanin”) oraz David Bradley („Gra o tron”, „Harry Potter”). Całości dopełniają znakomite zdjęcia (Joel Ransom) i muzyka nominowanego do Oskara za film „Pasja” Johna Debneya.

dz3c82i

Podziel się opinią

Share
dz3c82i
dz3c82i