Trwa ładowanie...

Damięcki dosadnie pożegnał rząd PiS. Znajomi aktorzy są zachwyceni

W poniedziałek 11 grudnia Donald Tusk został wybrany na nowego premiera polskiego rządu. Mateusz Damięcki czekał na tę chwilę od lat, nie kryjąc swej awersji do władzy PiS-u. Po wieczornym głosowaniu nagrał filmik, na którym wyrecytował krótki, ale wymowny wiersz.

Mateusz Damięcki ma powody do radościMateusz Damięcki ma powody do radościŹródło: AKPA
d5tvs6w
d5tvs6w

Mateusz Damięcki od lat angażował się w walkę polityczną, opowiadając się jednoznacznie po stronie dotychczasowej opozycji. Wielu wciąż pamięta, jak w 2020 r. postawił Jarosławowi Kaczyńskiemu ultimatum, żądając przeprosin dla siebie i swojego syna w ciągu 24 godz. (oczywiście się nie doczekał). W tym samym roku zamieścił w mediach społecznościowych szeroko komentowany wiersz.

"Dziękuję za pogardę, za pychę, za wasz jad i za ciche nocą śmierci wyroki wydane, potem z samego rana długopisem Adriana podpisane, choć nie przeczytane. Za mój wstyd przed Zachodem, za ruletkę ze Wschodem, za sponsoring spiskowej teorii, za te mordy zdradzieckie i za groby radzieckie, za pisanie od nowa historii" - recytował aktor przed trzema laty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mateusz Damięcki o kręceniu scen seksu: "Obecność koordynatora scen intymnych to dla mnie coś niebywałego"

11 grudnia 2023 r. znowu zaprezentował swój talent poetycki i recytatorski. I znowu zaczął od "pogardy i pychy". Ale tym razem w zupełnie innym kontekście.

d5tvs6w

"Za pogardę, za pychę, bez klasy,

Wreszcie odchodzą. Na tarczy.

Jak teraz będzie, nie wiem, nikt nie wie,

Wiem jak nie będzie. Wystarczy".

Wpis Damięckiego w mediach społecznościowych szybko zdobył uznanie fanów i znajomych gwiazd. Jego filmik "polubili" m.in. Jacek Kopczyński, Magdalena Schejbal, Piotr Zelt, Piotr Stramowski, Majka Jeżowska, Michał Żebrowski, Marta Żmuda Trzebiatowska, Joanna Opozda, Barbara Kurdej-Szatan i wielu innych.

Mateusz Damięcki zagrał ostatnio w filmie "O psie, który jeździł koleją" oraz w serialu "Na dobre i na złe".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5tvs6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj