Trwa ładowanie...

Monika Strzępka o próbie gwałtu przez księdza. "Zapytał mnie: czy jesteś katoliczką?"

Na fali akcji pod hasłem #MeeToo Monika Strzępka na Facebooku przywołała historię sprzed lat - próbę gwałtu przez katolickiego księdza. Sprawa skończyła się na komisariacie. Artystka zapowiada, że ujawni nazwisko duchownego.

Monika Strzępka o próbie gwałtu przez księdza. "Zapytał mnie: czy jesteś katoliczką?"Źródło: PAP
d2qxdv7
d2qxdv7

Reżyserka zaznaczyła, że jej historia była związana z próbą brutalnego gwałtu. Sprawa skończyła się na komisariacie, gdzie okazało się, że molestujący ją mężczyzna jest księdzem.

- Co zrobił skonfrontowany ze mną duchowny? Zapytał: "Czy pani jest z katolickiej rodziny? - napisała Monika Strzępka we wpisie na Facebooku. Reżyserka wyjaśniła, że na komisariacie ksiądz próbował przerzucić na nią odpowiedzialność za zdarzenie: - Cała jego linia obrony - jak wtedy zrozumiałam - była oparta na na tym, że wpędzi mnie w poczucie winy z powodu bycia "wychowaną w katolickiej rodzinie", czyli po prostu: on miał chwilę słabości, a ja - prosiłam się o gwałt między innymi z powodu "wyzywającego stroju".

Z perspektywy czasu Strzępka uświadomiła sobie oburzające zachowanie policjantki na komisariacie, która powiedziała, że musi powiadomić... kurię. Artystka nie wie jak skończyła się sprawa, ale zamierza to sprawdzić. Zapowiedziała też, że upubliczni nazwisko księdza.

Monika Strzępka jest jedną z najważniejszych polskich reżyserek teatralnych. Pracuje z dramatopisarzem Pawłem Demirskim.

d2qxdv7

Akcja pod hasłem #MeToo zainicjowa amerykańska aktorka Alyssa Milano, która w niedzielę opublikowała na Twitterze wpis zachęcający kobiety do podzielenia się sytuacjami, w których zostały naruszone ich granice. - Gdyby wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały "ja też" w swoich statusach, być może udałoby się pokazać ludziom, jaką skalę ma to zjawisko - napisała Milano.

Zobacz: Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie. "Największy knur w Hollywood"

PAP
Źródło: PAP

Zdjęcie z próby sztuki Moniki Strzępki "Lekcja religii" w Teatrze IMKA

d2qxdv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxdv7