Trwa ładowanie...
d7dzzp4

Monika Strzępka o próbie gwałtu przez księdza. "Zapytał mnie: czy jesteś katoliczką?"

Na fali akcji pod hasłem #MeeToo Monika Strzępka na Facebooku przywołała historię sprzed lat - próbę gwałtu przez katolickiego księdza. Sprawa skończyła się na komisariacie. Artystka zapowiada, że ujawni nazwisko duchownego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Monika Strzępka o molestowaniu przez księdza
Monika Strzępka o molestowaniu przez księdza (PAP)
d7dzzp4

Reżyserka zaznaczyła, że jej historia była związana z próbą brutalnego gwałtu. Sprawa skończyła się na komisariacie, gdzie okazało się, że molestujący ją mężczyzna jest księdzem.

- Co zrobił skonfrontowany ze mną duchowny? Zapytał: "Czy pani jest z katolickiej rodziny? - napisała Monika Strzępka we wpisie na Facebooku. Reżyserka wyjaśniła, że na komisariacie ksiądz próbował przerzucić na nią odpowiedzialność za zdarzenie: - Cała jego linia obrony - jak wtedy zrozumiałam - była oparta na na tym, że wpędzi mnie w poczucie winy z powodu bycia "wychowaną w katolickiej rodzinie", czyli po prostu: on miał chwilę słabości, a ja - prosiłam się o gwałt między innymi z powodu "wyzywającego stroju".

Z perspektywy czasu Strzępka uświadomiła sobie oburzające zachowanie policjantki na komisariacie, która powiedziała, że musi powiadomić... kurię. Artystka nie wie jak skończyła się sprawa, ale zamierza to sprawdzić. Zapowiedziała też, że upubliczni nazwisko księdza.

d7dzzp4

Monika Strzępka jest jedną z najważniejszych polskich reżyserek teatralnych. Pracuje z dramatopisarzem Pawłem Demirskim.

Akcja pod hasłem #MeToo zainicjowa amerykańska aktorka Alyssa Milano, która w niedzielę opublikowała na Twitterze wpis zachęcający kobiety do podzielenia się sytuacjami, w których zostały naruszone ich granice. - Gdyby wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały "ja też" w swoich statusach, być może udałoby się pokazać ludziom, jaką skalę ma to zjawisko - napisała Milano.

Zobacz: Harvey Weinstein oskarżony o molestowanie. "Największy knur w Hollywood"

   PAP
(PAP)

Zdjęcie z próby sztuki Moniki Strzępki "Lekcja religii" w Teatrze IMKA

d7dzzp4

Podziel się opinią

Share
d7dzzp4
d7dzzp4