Trwa ładowanie...

MTV Movie Awards 2012: Zwycięzcy tegorocznych nagród filmowych! [foto]

MTV Movie Awards 2012: Zwycięzcy tegorocznych nagród filmowych! [foto]
d2voi9b
d2voi9b

Film *"Igrzyska śmierci" - połączenie thrillera, filmu akcji i science fiction - zdobył cztery nagrody filmowe MTV, w tym za najlepsze role pierwszoplanowe. Tytuł najlepszego filmu roku przyznano przedostatniej części sagi o wampirach, "Przed świtem cz. 1".*

Przedostatnia już osłona opowieści o amerykańskiej nastolatce, która ze wzajemnością zakochuje się w wampirze, pokonała w swojej kategorii filmy "Harry Potter i insygnia śmierci cz. 2" oraz "Igrzyska śmierci".

Fot. Eastnews

d2voi9b

Statuetki za najlepszą rolę pierwszoplanową powędrowały już jednak do dwojga aktorów tego ostatniego filmu, Jennifer Lawrence i Josha Hutchersona. "Igrzyska" zostały też docenione za najlepszą scenę walki oraz najlepszą przemianę, której dokonała Elizabeth Banks w roli ekstrawaganckiej Effie Trinket.

Widzowie MTV za najlepszy filmowy pocałunek uznali scenę z "Przed świtem" z udziałem filmowej Belli i Edwarda, czyli Kristen Stewart i Roberta Pattinsona. Tytuł "najlepszego filmowego łajdaka" przypadł w tym roku Jennifer Aniston za rolę dentystki o niewyparzonym języku, czyniącej niemile widziane awanse wobec swojego podwładnego w filmie "Szefowie wrogowie".

Fot. Eastnews

d2voi9b

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów niedzielnej uroczystości było przedstawienie niepokazywanego wcześniej zwiastuna do filmu "Mroczny rycerz powstaje". Projekcję poprzedziło emocjonalne wystąpienie samego Batmana, czyli odtwórcy głównej roli w tym filmieChristiana Bale'a.

Gospodarzem tegorocznej ceremonii przyznania nagród w Los Angeles był brytyjski komik Russell Brand, znany z ciętego dowcipu.

Fot. Eastnews

Nagrody filmowe MTV (MTV Movie Awards) przyznawane są od 1992 roku. Zwycięzców nie wybiera specjalna akademia, lecz widzowie stacji za pośrednictwem strony internetowej. (PAP)

d2voi9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2voi9b