Trwa ładowanie...

Na co do kina? "Pierwszy człowiek" i "Climax": filmowe premiery 18 października 2018

Na co do kina w weekend? Najnowszy film z Ryanem Goslingiem "Pierwszy człowiek", "Climax" Gaspara Noe i "53 wojny" Ewy Bukowskiej. Podpowiadamy, na jakie filmowe premiery warto wybrać się do kina.

Na co do kina? "Pierwszy człowiek" i "Climax": filmowe premiery 18 października 2018Źródło: SPL/East News
dx0dygc
dx0dygc

Na co do kina? „Pierwszy człowiek” – premiera 18 października 2018

Po premierze filmu na MFF w Wenecji "Pierwszy człowiek" już jest zapowiadany, jako przyszłoroczny kandydat do Oscara. Najnowszy film Damiena Chazelle (reżysera "Whiplash" i "La La Land") to wstrząsająca historia Neila Armstronga i jego legendarnej misji kosmicznej, dzięki której jako pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Film jest poruszającym zapisem trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, jakie wiązały się z niebezpieczną misją. W roli Armstronga zobaczymy Ryana Goslinga. Na ekranie pojawi się również Claire Foy, Jason Clarke i Kyle Chandler.

Trailer filmu „Pierwszy człowiek”

Na co do kina? „Zwyczajna przysługa” – premiera 18 października 2018

Paul Feig (reżyser filmów takich jak "Druhny" i "Gorący towar") powraca z kolejną komedią kryminalną "Zwyczajna przysługa". Stephanie (Anna Kendrick)
i Emily (Blake Lively) przyjaźnią się od lat
. Stephanie jest uroczą, ale dość naiwną i niewinną młodą mamą, dla której szczytem występku jest przejście przez ulicę na czerwonym świetle. Emily to jej przeciwieństwo – jest wyzwoloną kobietą sukcesu, która bierze od życia co chce. Pewnego dnia, kiedy Emily prosi aby Stephanie odebrała jej syna ze szkoły – dziewczyna bez wahania postanawia pomóc przyjaciółce. Rzecz w tym, że Emily nie pojawia się by odebrać dziecko przez kolejnych kilka dni. W końcu Stephanie postanawia pomóc w poszukiwaniach dziewczyny…

Trailer filmu „Zwyczajna przysługa”

Na co do kina? „Climax” – premiera 18 października 2018

Czy "Climax" zapowiada się na kolejny kontrowersyjny film Gaspara Noe? "Climax" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba przy muzyce Daft Punk'u, Apex Twin i Soft Cell dość szybko zamienia się w imprezę wypełnioną seksualnym napięciem. Okazuje się, że domowej roboty sangrię ktoś "doprawił" narkotykami... Wtedy dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się psychodeliczną podróż.

Trailer filmu „Climax”

Na co do kina? „53 wojny” – premiera 18.10.2018

"53 wojny" to poruszający film w reżyserii Ewy Bukowskiej. Anka (Magdalena Popławska)
i Witek (Michał Żurawski)
od lat są szczęśliwym małżeństwem. Witek jest jednak korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza w niebezpiecznych zakątkach świata. Anna nieustannie czeka, aż jej mąż wróci do domu i, choć stara się żyć normalnie, to jednak, w wielu momentach, strach o życie Witka wygrywa.

Trailer filmu „53 wojny”

Na co do kina? „Jak pies z kotem” – premiera 18.10.2018

Najnowszy film Janusza Kondtratiuka to historia oparta na faktach i inspirowana życiem reżysera. W filmie „Jak pies z kotem” przedstawia on słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych. Andrzej i Janusz są braćmi, a ich drogi rozeszły się już wiele lat temu. Teraz oboje postanawiają nadrobić stracony czas i w obliczu schyłku życia, zapomnieć o rywalizacji i konfliktach.* „Jak pies z kotem” jest pełne ironicznego humoru, świetnych dialogów i bardzo dobrych kreacji aktorskich.* Na ekranie zobaczymy między innymi Olgierda Łukaszewicza i Roberta Więckiewicza.

Zwiastun filmu „Jak pies z kotem”

Na co do kina? „Uwolnij mnie” – premiera 18.10.2018

"Uwiolnij mnie" to film dokumentalny, który opowiada o spotkaniach słynnego włoskiego egzorcysty – ojca Cataldo Migliazzo z opętanymi. Dokument w przerażający sposób odkrywa mistycyzm i siłę egzorcyzmów oraz udowadnia, jak wielką rolę odgrywają one we współczesnym społeczeństwie. Okazuje się, że spotkania z ojcem Migliazzo mogą być dla ludzi lekiem na różne dolegliwości – zarówno fizyczne, umysłowe czy duchowe.

Trailer filmu „Uwolnij mnie”

Na co do kina? „Książka Lili” – premiera 18.10.2018

"Książka Lili" to animowana propozycja dla najmłodszych. Lila jest bohaterką książki dla dzieci, która nagle wypada ze swojego papierowego świata i zostaje uwięziona w miejscu, do którego nie należy… Okazuje się, że jedyną osobą, która może ją uratować jest Ramon – właściciel książki, z której wypadła dziewczynka. Niestety Ramon nie jest już małym chłopcem i dawno przestał wierzyć w fantazje. Lila i jej przyjaciółka Manuela będą musiały wyruszyć w niebezpieczną podróż po Pustyni Utraconych Wspomnień, aby dowiedzieć się co wydarzyło się w życiu Ramona.

Trailer filmu „Książka Lili”

dx0dygc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx0dygc