Trwa ładowanie...

''Na granicy'': Wojciech Kasperski o swoim filmie i pierwszych pokazach

''Na granicy'': Wojciech Kasperski o swoim filmie i pierwszych pokazachŹródło: mat. dystrybutora
d3sh3oa
d3sh3oa

- Wmieszałem się w widownię na pokazie przedpremierowym. Były piski. Na sali była gęsta atmosfera, można było kroić powietrze - tak w programie #dziejesienazywo opowiadał o swoim filmie *Wojciech Kasperski, twórca filmu “Na granicy”, o którym krytyk WP napisał, że to “pierwszy polski thriller z prawdziwego zdarzenia”.*

Wojciech Kasperski, który miał okazję oglądać incognito film ze zwykłymi widzami, nie kryje zadowolenia. - Ta nasza górska pustelnia działa na dużym ekranie - cieszy się reżyser, dla którego oficjalna premiera będzie ważnym egzaminem. “Na granicy” to jego pierwszy pełnometrażowy film.

d3sh3oa

Otuchy na pewno dodają mu pierwsze recenzje. - Reżyser odrobił lekcję kina gatunkowego. Jest w tym filmie dużo świetnie napisanych i zagranych scen, jest akcja i napięcie. To bardzo duże osiągnięcie jak na debiutanta. Film Kasperskiego jest idealną metaforą aktualnych napięć społecznych, a kreacja aktorska Marcina Dorocińskiego to powód do zachwytu - tak o filmie pisał Łukasz Knap, krytyk filmowy WP (link do recenzji **).

„Na granicy” opowiada historię ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Rzadko w debiucie mamy okazję zobaczyć tak doborową obsadę. W filmie zobaczymy m.in. Marcina Dorocińskiego, Andrzeja Chyrę i Andrzeja Grabowskiego.

d3sh3oa

Autorem zdjęć jest Łukasz Żal, nominowany do Oscara za zdjęcia do “Idy”.

Premiera 19 lutego. Jak myślicie, warto wybrać się na ten film do kina?

d3sh3oa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sh3oa