Trwa ładowanie...
piotr adamczyk
18-10-2010 15:15

Nagroda dla Piotra Adamczyka na festiwalu w Chinach

Nagroda dla Piotra Adamczyka na festiwalu w ChinachŹródło: Kapif.pl
d3hz6ra

Piotr Adamczyk otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival w Jiangyin (Chiny)
. Aktor został doceniony za główną rolę w filmie "Trick" w reżyserii Jana Hryniaka.

O przyznaniu nagrody poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Stowarzyszenia Filmowców Polskich Edyta Jarząb.

Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival jest uznawany za jedną z najważniejszych imprez filmowych w Chinach. Jest festiwalem "wędrującym" - nie ma swojej stałej siedziby i co roku odbywa się w innym miejscu. Miastem goszczącym tegoroczną edycję Festiwalu, trwającą od 12 do 16 października, jest Jiangyin w prowincji Jiangsu.

d3hz6ra

Adamczyk został uznany za najlepszego aktora w kategorii filmów zagranicznych.

"Czuję się bardzo zaskoczony i zadowolony (...), tym bardziej, że nasz film miał na festiwalu dużą konkurencję - prezentowano ponad 30 filmów zagranicznych z Europy i Azji" - powiedział PAP Adamczyk.

Na festiwalu pokazywane były też rodzime filmy chińskie.

W tym roku wyjątkowo nagrody wręczali przedstawiciele widowni, a nie jak do tej pory w długoletniej historii festiwalu - znane postaci filmu i telewizji. Nagrodę w imieniu aktora odebrał reżyser i prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski.

d3hz6ra

"Bardzo żałuję, że nie mogłem odebrać osobiście tej nagrody. Musiałem jednak wyjechać wcześniej z festiwalu - grałem w spektaklu Teatru Narodowego w Warszawie" - tłumaczył aktor. Zwrócił uwagę na rozmach festiwalu oraz jego imponującą oprawę wizualną. "W samym otwarciu festiwalu, które odbyło się na stadionie sportowym, brało udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi" - opowiadał.

Film z udziałem Adamczyka nie po raz pierwszy był prezentowany na festiwalu w Chinach. W 2002 roku "Chopin. Pragnienie miłości" Jerzego Antczaka pokazywano na festiwalu w Szanghaju.

Film "Trick" w reżyserii Jana Hryniaka to filmowa opowieść o ucieczce z więzienia dwóch inteligentów odsiadujących wysokie wyroki: utalentowanego fałszerza studolarówek Marka Kowalewskiego, którego zagrał Piotr Adamczyk, oraz jego starszego współtowarzysza z celi - "Profesora" Mietka (Marian Dziędziel).

Zobacz także:

d3hz6ra

**[

JASKÓŁKA LATA W BIELIŹNIE ]( http://film.wp.pl/jaskolka-lata-w-bieliznie-6025278372508801g ) * *[

TYCH ZDJĘĆ WSTYDZĄ SIĘ GWIAZDY ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g ) * *[

TAK ZARABIAJĄ DZIECI POLSKICH GWIAZD ]( http://film.wp.pl/nowa-generacja-najlepszych-polskich-aktorow-6025279244911745g ) * *[

JAK DZIŚ WYGLĄDA KEVIN Z "CUDOWNYCH LAT"? ]( http://aleseriale.pl/gid,7111,img,243835,fototemat.html )**

d3hz6ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hz6ra