Nakręcony w Gdańsku bollywoodzki klip ma ponad 15,7 mln odtworzeń. Jak zostało ukazane polskie miasto?

Kto mógłby się spodziewać, że wideoklip do piosenki, reklamującej bollywoodzką superprodukcję, zostanie w całości nakręcony w Gdańsku i odniesie taki sukces w internecie. A jednak, wideo "Maacho" zobaczyło już ponad 15,7 mln osób. Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób Hindusi pokazali Gdańsk, możemy być w pełni zadowoleni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Mersal"
Kadr z filmu "Mersal" (Facebook.com)

Film "Mersal" to mieszanka akcji, dramatu i fantasy. Bollywoodzka superprodukcja opowiada o mężczyźnie, który wiele ryzykując, chce ujawnić światu kulisy i podejrzane interesy w przemyśle medycznym. W główną rolę wciela się popularny w Indiach aktor Joseph Vijay. Co może zaciekawić nie tylko fanów Bollywood, to fakt, że niektóre sceny "Mersali" kręcono w Gdańsku.

Choć tylko fragment filmu powstał w Polsce, oficjalny klip do jednego z utworów został nakręcony wyłącznie w Gdańsku. Piosenkę "Maacho" napisał Allah Rakha Rahman - indyjski kompozytor, laureat Oscara za muzykę i piosenkę do "Slumdoga. Milionera z ulicy".

W wideo do piosenki "Maacho" widzimy urokliwe zakątki Głównego Miasta np. Długi Targ, Ulicę Mariacką i Długie Pobrzeże oraz Wyspę Spichrzów. W trzyminutowym nagraniu możemy też podziwiać stadion Lechii, Europejskie Centrum Solidarności oraz nowe budownictwo przy Motławie.

Wideo cieszy się na YouTube ogromnym powodzeniem - zobaczyło je ponad 15,7 mln osób. Biorąc pod uwagę to, w jaki urokliwy i ciekawy sposób Gdańsk został zaprezentowany w teledysku - możemy być dumni.

Youtube.com
Podziel się
Youtube.com
Podziel się
Youtube.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.