Trwa ładowanie...
dots3rr
Aktualności

Neil Burger i niezgodna nastolatka

Share
Neil Burger i niezgodna nastolatka
dots3rr

*Neil Burger zrezygnował z reżyserii filmu "Uncharted: Drake's Fortune", aby zająć się innym projektem - "Divergent".*

Obraz będzie adaptacją powieści Veroniki Roth znanej w Polsce pod tytułem "Niezgodna". Akcja rozgrywa się w Chicago przyszłości, w którym społeczeństwo podzielone zostało na kilka frakcji zamieszkujących różne części miasta. Mieszkańcy wybierają przynależność do grup kształcących określone cechy: altruizm, erudycję, prawość, nieustraszoność lub serdeczność. Każda z nich ma swoje własne wewnętrzne zasady, odrębne zachowania i poglądy. W wieku szesnastu lat każdy obywatel przechodzi test predyspozycji, który pomaga mu wybrać konkretną frakcję. Nieliczni, którzy nie pasują do żadnej grupy, bądź wykazują cechy charakterystyczne dla kilku frakcji, są wykluczani ze społeczeństwa i eliminowani. Bohaterką opowieści jest nastoletnia Beatrice, która właśnie przechodzi proces wyboru. Porzuca grupę altruistów i wstępuje w szeregi Nieustraszonych, gdzie czeka ją
morderczy trening. Próba zaaklimatyzowania się w nowym miejscu, walka z własnymi demonami, strzeżenie pewnej tajemnicy, jak i potrzeba akceptacji, zrozumienia i zaufania w stosunku do innych nowicjuszy to tylko początek zmagań bohaterki.

Filmowa adaptacja powstanie w studiu Summit, odpowiedzialnym za inną popularną serię dla nastolatków, "Zmierzch". Studio zakupiło już prawa do ekranizacji kontynuacji książki, "Insurgent" ("Zbuntowana"). Ostatnia część trylogii Veroniki Roth ukaże się jesienią 2013 roku i jest niemal pewne, że także zostanie przeniesiona na duży ekran.

Evan Daugherty ("Królewna Śnieżka i łowca") jest autorem scenariusza.

Dorobek reżyserki Neila Burgera zamyka obraz "Jestem Bogiem", który na ekrany polskich kin zawitał w kwietniu 2011 roku.

dots3rr

Podziel się opinią

Share
dots3rr
dots3rr