Trwa ładowanie...

W tych krajach nie ma żartów. Netflix grzecznie usuwa swoje produkcje

Platforma streamingowa, choćby nie wiadomo jak potężna, w konfrontacji z surowymi zasadami przestrzeganymi przez niektóre państwa ugiąć się musi. W Singapurze została zmuszona do wycofania z filmoteki programów, w których mowa jest o zażywaniu narkotyków.

"Gotowanie na marihuanie" usunięte z oferty Netfliksa."Gotowanie na marihuanie" usunięte z oferty Netfliksa.Źródło: Materiały prasowe, fot: materiały prasowe
d25jzm3
d25jzm3

Netflix opublikował niedawno raport, w którym podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat lokalnych uwarunkowań społecznych, które musi brać pod uwagę przy układaniu listy filmów, seriali, programów telewizyjnych. Z raportu wynika, że najwięcej problemów platforma streamingowa ma obecnie w Singapurze.

Niewielkie, ale bardzo gęsto zaludnione azjatyckie państwo posiada jedno z najsurowszych przepisów antynarkotykowych na świecie. Obejmują one również nadzór nad wszelką treścią dotyczącą narkotyków. Krótko mówiąc, w Singapurze o tego typu używkach można mówić i pisać tylko źle, a żadne odstępstwa od tej zasady nie są tolerowane. Do tematu nie można więc podchodzić ani w sposób beztroski, ani żartobliwy.

Kadr z filmu "Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody"Ż Materiały prasowe
Kadr z filmu "Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody".Źródło: Materiały prasowe, fot: materiały prasowe

W ostatnim czasie singapurski rząd nakazał usunąć serwisowi filmowemu 7 tytułów. W tym gronie znalazł się m.in. program "Gotowanie na marihuanie", w którym kucharze przygotowują produkty spożywcze z marihuanę oraz dokument "Życzymy udanej jazdy: Psychodeliczne przygody" o celebrytach opowiadających o swoich doświadczeniach związanych ze stosowaniem środków halucynogennych. Zapewne nie były to jedynie złe doświadczenia…

W Turcji natomiast wyleciał jeden z odcinków serialu "Designated Survivor". Za bardzo dotykał politycznych spraw tego kraju. Podobny los spotkał nagrodzany na wielu festiwalach komediodramat "Gwiazdeczki". Za pokazanie budzącej się seksualności u nastolatek.

d25jzm3

W ubiegłym roku Netflix zdecydował się również anulować swoją turecką oryginalną produkcję "If Only" po tym, jak władze zażądały usunięcia ze scenariusza postaci gejowskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25jzm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25jzm3