Trwa ładowanie...
de86sj0

Nic mocniejszego nie przeczytacie. Ostre słowa o Kaczyńskim

"Koniec. Wojna" - tymi słowy zaczyna swój wpis Łukasz Simlat. Popularny aktor nie bawi się w subtelności i pisze, co "denerwuje" go w politykach partii rządzącej. I nie chodzi tylko o wyrok TK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Simlat napisał kilka "ciepłych" słów
Łukasz Simlat napisał kilka "ciepłych" słów (ONS.pl)
de86sj0

Po czwartkowym wyroku TK, przez niektórych nazywanym "wyrokiem na kobiety", Polska osiągnęła temperaturę wrzenia. Przez ulice miast przetaczają się protesty pod hasłami, które politykom koalicji rządzącej i hierarchom Kościoła na pewno dały do myślenia.

Swoje oburzenie zamachem na aborcyjne status quo i Polacy wyrażają także w sieci. Zwykli ludzie, politycy, pisarze, celebryci, dziennikarze czy gwiazdy show-biznesu.

Wśród tych ostatnich znalazł się też Łukasz Simlat, który w odróżnieniu od większości znanych i lubianych "nieco" się rozpisał. I nie są to miłe słowa. Delikatnie mówiąc.

de86sj0

Strajk Kobiet w Warszawie. "Strażnicy" z ONR popchnęli kobietę. Interweniowało pogotowie

"Wyzywam cię na pojedynek psychopato i dewiancie religijny z Żoliborza i każdego twojego bezmyślnego sługusa bez kręgosłupa. Pojedynek na świadomość, wyedukowanie, zrozumienie i empatię. Chowasz się starcze za kordonami policji? W 1981 r. też byłeś dokładnie tak samo odważny?" – zaczyna aktor znany z takich filmów, jak "Jeziorak", "Wymyk" czy "Fuga".

Ostro? Simlat dopiero się rozkręca.

de86sj0

" Mam dosyć ciebie i twoich kumpli, chamów przebranych w garnitury udających elokwentne i wykształcone persony. Mam dosyć nepotyzmu, cwaniactwa, indolencji, nieumiejętności, niekompetencji, cynizmu i chamstwa rządu" – ciągnie.

Simplat pisze też o rozkradaniu państwa, walki o dostęp do "koryta" w obliczu katastrofy ekonomicznej i pandemii. Ma też dość "ratowania płodów, które i tak umrą w momencie, kiedy brakuje miejsc w szpitalach, a ludzie umierają w karetkach albo na chodnikach".

"Najważniejsze utrzymanie się przy korycie. A w punktach analizy testów na nasz koszt analizowane są testy całych rodzin rządowych . Mam dosyć pierwszeństwa kast rządzących. Mam dosyć pier….nia po 5 latach, że to wszystko Tusk, przez Tuska i dzięki Tuskowi. To są odpowiedzi dzieciaków z piaskownicy, gówniarzerii, której ktoś zdeptał babkę z piasku" – grzmi Simlat.

de86sj0

We wpisie aktora dostaje się też Przemysławowi Czarnkowi, tolerowaniu przemocy domowej i homofobii oraz TVP.

" Mam dosyć faszysty i homofoba na stołku ministra edukacji, który forsuje kary cielesne wobec dzieci. Mam dosyć przyzwolenia na bicie kobiet w zaciszu czterech ścian. Mam dosyć nazywania ludzi o orientacji homoseksualnej "nieludźmi". Mam dosyć obrażania mojej wiary […]. Mam dosyć tej płytkiej i tępej propagandy TVP mierzącej wszystkich obywateli miarą tępoty i infantylności jej twórców".

Wywód Łukasza Simlata kończy się zwrotem do polityka niewymienionego wprawdzie z imienia i nazwiska, ale łatwo domyślić się, kogo aktor ma na myśli.

"Mam dosyć, żeby o mojej przyszłości decydował człowiek, który sam nie może się zdecydować, jakiej jest orientacji, nienawidzi kobiet i wszystkich, będzie karał za swoją frustrację. MAM K***A DOSYĆ! PS. Na duże litery nie zasłużyłeś".

de86sj0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de86sj0

Podziel się opinią

Share
de86sj0
de86sj0