Trwa ładowanie...
d36dxdn

Nie było niespodzianki. "Twój Vincent" bez Oscara

Polsko-brytyjska produkcja przegrała walkę o Oscara. Potwierdziły się przypuszczenia bukmacherów i większości krytyków filmowych. Najlepszą pełnometrażową animacją okazał się obraz studia Pixar, "Coco".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Twojemu Vincentowi" nie udało się zdobyć Oscara
"Twojemu Vincentowi" nie udało się zdobyć Oscara (Materiały prasowe)
d36dxdn

Przez ostatnie miesiące o produkcji Doroty Kobieli i Hugh Welchmana było głośno. "Twój Vincent" pod każdym względem wyróżniał się na tle konkurencji. Można powiedzieć, że nominacja do Oscarów była formalnością. Pierwsza w historii kina pełnometrażowa malarska animacja zachwyciła widzów i krytyków na całym świecie. Wiele osób miało nadzieję, że film zostanie nagrodzony statuetką.

- Jestem przeszczęśliwa i lekko zaskoczona. Poczułam wielką ulgę. Byliśmy zdenerwowani, bo nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Wiedzieliśmy, że film został świetnie odebrany przez krytykę i publiczność w Stanach, i że został dostrzeżony przez Akademię. Otrzymaliśmy sygnały, że mamy pewne szanse. Ale nigdy nie wiadomo - powiedziała reżyserka w rozmowie z WP Film chwilę po ogłoszeniu nominacji.

d36dxdn

Praca nad filmem o ostatnich tygodniach życia Vincenta Van Gogha zajęła twórcom 7 lat. "Twojego Vincenta" nakręcono niczym klasyczny film aktorski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kolejny etap, w ramach którego każdą z ponad 65 tys. zarejestrowanych klatek odmalowano ręcznie w technice olejnej. Pracowało nad tym 125 malarzy z całego świata, w efekcie każdy kadr jest wycyzelowany w najmniejszym szczególe, przypominając malarskie arcydzieło. Warto dodać, że gdyby pracowała nad tym jedna osoba, zajęłoby jej to 90 lat.

W kategorii Pełnometrażowy film animowany o Oscara z "Twoim Vincetem" walczyli: "Dzieciak rządzi", "The Breadwinner", "Coco" i "Ferdinand".

d36dxdn

Podziel się opinią

Share

d36dxdn

d36dxdn