Trwa ładowanie...
d4bw9p6

''Nieustraszona'': Rani Mukherji przyjedzie do Polski

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Nieustraszona'': Rani Mukherji przyjedzie do Polski
(Alter Ego Pictures)
d4bw9p6

Rani Mukherji, siedmiokrotna zdobywczyni statuetki Filmfare Award, indyjskiego odpowiednika Oscara, już niedługo odwiedzi Polskę. Wizyta związana jest z jej najnowszym filmem - *"Nieustraszoną" w reżyserii Pradeepa Sarkara. Autorem zdjęć jest nasz rodak, Artur Żurawski.*

Aktorka pochodzi z bengalskiej filmowej rodziny, a na wielkim ekranie występuje już od 23 lat. Pierwsza wielka rola to film "Ghulam" (1998) u boku Aamira Khana - to stamtąd pochodzi jej przydomek "Khandala Girl". W tym samym roku zagrała również u boku bollywoodzkiej megagwiazdy Shah Rukh Khana w "Kuch Kuch Hota Hai".

Rani Mukherji łączy wielką urodę z nieprzeciętną błyskotliwością, a jej znakiem rozpoznawczym jest lekko zachrypnięty, ciepły głos. W "Nieustraszonej" zmieniła swój aktorski wizerunek - wcieliła się w twardą i bezwzględną policjantkę, która ryzykuje życie, aby rozpracować szajkę handlującą dziewczętami przeznaczonymi do prostytucji. Zaczyna się gra między nieustraszoną funkcjonariuszką a młodym szefem mafii. Zaczyna się wojna o honor, wojna, która dla Shivni jest sprawą osobistą. To mocny, feministyczny głos w sprawie, która jest jednym z największych społecznych problemów w Indiach.

(kadr z filmu ''Aiyyaa'')

d4bw9p6

Artur Żurawski to absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2000). Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych.W swoim dorobku ma produkcje fabularne, dokumentalne, seriale oraz inne projekty telewizyjne i reklamowe. W dorobku ma m.in takie filmy jak: "Snowflake" (2000), "Fabryka” (2006), "Od pełni do pełni" (2012), czy "Jackpot" (2013).

Aktorka będzie gościem honorowym podczas premiery "Nieustraszonej", 28 stycznia 2015 w kinie Muranów. Film wchodzi do kin 30 stycznia.

(kadr z filmu ''Bunty i Babli'')

(kadr z filmu ''Aiyyaa'')

d4bw9p6

*"Nieustraszona" - w kinach od 30 stycznia!*

d4bw9p6

Podziel się opinią

Share

d4bw9p6

d4bw9p6