Trwa ładowanie...
David Bowie
23-05-2016 19:04

Nieznany David Bowie z dokumentu BBC

Nieznany David Bowie z dokumentu BBC
d4jceri
d4jceri

W sieci pojawiła się nieznana wersja "My Way" przygotowana przez Davida Bowiego. Nagranie pochodzi z dokumentu BBC4 "The People's History Of Pop".

Twórca filmu, Danny Baker, otrzymał dostęp do bogatych archiwów biografa Bowiego i kolekcjonera Kevina Canna. W filmie pojawi się więc singel Davida Bowiego z "The Laughing Gnome" z 1967 roku z przyspieszonym wokalem, jak również demo numeru "My Way" Franka Sinatry w wykonaniu Bowiego. Kawałka można posłuchać pod tym adresem.

Bowie znalazł się wśród artystów, których Sinatra poprosił o napisanie angielskiego tekstu do francuskiej piosenki "Comme D'Habitude". Sintara ostatecznie wybrał słowa Plaua Anki, niemniej przyznał, że "My Way" zainspirowane było "Life On Mars?" Bowiego.

"The People's History Of Pop" to czteroczęściowy projekt przybliżające lata 1956-1996 w muzyce. Pierwszy odcinek, wyemitowany w kwietniu, opowiadał o powstaniu The Beatles i The Rolling Stones.

W drugim odcinku, którego premierę wyznaczono na lipiec, poza Davidem Bowiem bohaterami będą Pink Floyd, Bob Marley, Marc Bolan i Northern Soul.

d4jceri

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Miał 69 lat. Jego ostatni longplay, "?", ukazał się 8 stycznia 2016 roku.

d4jceri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jceri