Trwa ładowanie...

Nowe edycje kolekcjonerskie Harry'ego Pottera. Części 1-6 już na DVD!

Share
Nowe edycje kolekcjonerskie Harry'ego Pottera. Części 1-6 już na DVD!
d1x5c6a

Opowieści o przygodach Harry’ego Pottera to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Książki autorstwa *J.K. Rowling nie schodzą z list bestsellerów, a ich ekranizacje biją rekordy kasowe w kinach na całym świecie. Zanim obejrzysz finałową część, przypomnij sobie jak to się wszystko zaczęło. Kolejne dwie odsłony filmowego cyklu o perypetiach nastoletniego czarodzieja powracają w ekskluzywnych, kolekcjonerskich wydaniach 3-płytowych w ofercie Galapagos Films.*

Magiczny świat wymyślony przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling zdobył niesamowitą rzeszę fanów na całym świecie. Mugole czytając powieści o Harrym Potterze przenoszą się w świat nieznany i całkowicie oderwany od codziennego życia. Publikacje kolejnych tomów powieści były międzynarodowymi wydarzeniami gromadzącymi fanów w kolejkach na długie godziny przed otwarciem księgarń o niezwykłej porze.

Liczba sprzedanych egzemplarzy do czerwca 2008 roku przekroczyła 400 mln egzemplarzy! W Polsce wszystkie tomy ogółem sprzedały się w ilości prawie 5 mln egzemplarzy. W dzień premiery ostatniej części sagi - „Harry Potter i Insygnia Śmierci” − sprzedawała się w zastraszającym tempie – 15 egzemplarzy na sekundę! W ciągu pierwszych 24 godzin sprzedano 9 mln książek! Nigdy przedtem w Polsce jeden tytuł nie osiągnął tak wielkiej przewagi nad następnym w rankingu literatury obcej. Przedpremierowy nakład 7 tomu w Polsce wynosił 630 tysięcy egzemplarzy! Specjaliści oceniają, że marka „Harry Potter” warta jest dziś aż 15 miliardów dolarów!

d1x5c6a

Fenomen dotyczy również ekranizacji filmowych. Już pierwszy film, „Harry Potter i Kamień filozoficzny” (2001), oczekiwany był z niecierpliwością i osiągnął ogromny sukces. Zajął 2. miejsce jako najbardziej dochodowy film w historii kina z dochodem ze sprzedaży biletów na świecie na poziomie 970 mln dolarów. Ekranizacje wszystkich części sagi okazały się przebojami kasowymi na świecie zarabiając razem 5,4 miliarda dolarów! – co uczyniło „Harry’ego Pottera” najbardziej dochodową serią w historii kina.

W Polsce dotychczasowe ekranizacje stały się najpopularniejszą serią filmowa gromadząc prawie 7,6 miliona widzów w kinach. W domowych kolekcjach znalazło się ponad 300 000 płyty DVD i Blu-ray z filmami inspirowanymi twórczością J.K. Rowling.

Już 15 lipca na ekrany polskich kin wejdzie druga część superprodukcji „Harry Potter i insygnia śmierci” – ostatniej odsłony przygód nastoletniego czarodzieja. Z tej okazji Warner Home Video i Galapagos Films postanowiły sprawić fanom Harry’ego Pottera niespodziankę w postaci nowych, kolekcjonerskich edycji wcześniejszych części ich ulubionej serii filmowej.

1 lipca w polskich sklepach zadebiutują wyjątkowe, 3-płytowe edycje filmów „Harry Potter i Zakon Feniksa” oraz „Harry Potter i książę półkrwi”. Wraz z wydanymi w ubiegłym roku specjalnymi wydaniami wcześniejszych produkcji „Harry’ego Pottera i kamienia filozoficznego”, „Harry’ego Pottera i Komanty Tajemnic”, „Harry’ego Pottera i więźnia Azkabanu” oraz „Harry’ego Pottera i Czary Ognia” tworzą wyjątkową kolekcję, której nie powinno zabraknąć na półce żadnego fana nastoletniego czarodzieja.

d1x5c6a

RÓWNIEŻ POLECAMY:
**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

d1x5c6a

Podziel się opinią

Share
d1x5c6a
d1x5c6a