Trwa ładowanie...

Nowy film Quentina Tarantino dostał w Cannes 7-minutowe owacje

"Pewnego razu w Hollywood", nowy film Quentina Tarantino, miał premierę w Cannes. Publiczność była zachwycona.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowy film Quentina Tarantino dostał w Cannes 7-minutowe owacjeŹródło: East News, fot: Xinhua News / Źródło: East News
d2o8xx8
d2o8xx8

Minęło już 25 lat odkąd "Pulp Fiction" powaliło Cannes na kolana i zgarnęło główną nagrodę – i to wprost sprzed nosa Kieślowskiego, czego Polacy nie mogli Tarantino wybaczyć. Wyznaczyło wtedy początek nowej epoki. Oto wyrafinowany festiwal zamiast nagrodzić ambitny "Czerwony", dał się oczarować popkulturowemu miszmaszowi – brutalnemu, wulgarnemu, kolorowemu.

Dziś ta nagroda nikogo nie dziwi – "Pulp Fiction" zapisał się jako jeden z najważniejszych filmów ostatnich dekad.

Teraz w Cannes Tarantino pokazał swój nowy film – "Pewnego razu w Hollywood". A festiwalowa publiczność pokazała, że ciągle go kocha – film został nagrodzony siedmiominutowymi owacjami na stojąco.

"Pokaz filmu w Cannes przejdzie do historii festiwalu. Nie dlatego, że zobaczyliśmy skończone arcydzieło, bo film na pewno nim nie jest. Chodzi o otoczkę. Kolejki ustawiły się do pałacu festiwalowego przy Croisette dwie godzinygodziny przed seansem. Niektórzy stali z kartkami, na których wielkimi literami wypisane były błagalne prośby o zaproszenie na premierę, już od rana. To bez wątpienia najbardziej wyczekiwany film festiwalu" – pisał w swojej recenzji dla Wirtualnej Polski Artur Zaborski.

d2o8xx8

Bohaterem filmu jest Rick Dalton - amerykański aktor, który niegdyś był gwiazdą serialu "Bounty Law". Obecnie gra w niskobudżetowych westernach. Czasem jest zapraszany do telewizji. Sąsiadką Ricka Daltona jest Sharon Tate – ciężarna żona Romana Polańskiego.

Film będzie można oklaskiwać w polskich kinach od 9 sierpnia. To rocznica śmierci Sharon Tate, która została zamordowana przez członków grupy Charlesa Masona w 1969 roku.

Zobacz także: WP w Cannes: "Autentyczny", "Dobry". Pytamy o Zawieruchę u Tarantino

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2o8xx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o8xx8