Trwa ładowanie...
oficer blart w las vegas
17-12-2015 15:49

''Oficer Blart w Las Vegas'': Służba nie drużba [RECENZJA DVD]

Share
''Oficer Blart w Las Vegas'': Służba nie drużba [RECENZJA DVD]
d10jup6

<a href="http://film.wp.pl/kevin-james-6031014788383873c">Kevin James</a> powraca w komicznej roli sklepowego ochroniarza Blarta, rozśmieszając widzów w momentami groteskowej i absurdalnej komedii, przywołującej na myśl dawne produkcje z Adamem Sandlerem.

„Oficer Blart w Las Vegas” to kontynuacja filmu z 2009 roku, w którym tytułowy ochroniarz (Kevin James) stał się bohaterem lokalnego centrum handlowego. A przy okazji znalazł wybrankę swego serca i stanął z nią na ślubnym kobiercu. Sześć lat później widzimy go w dramatycznych okolicznościach: Paul Blart jest rozwodnikiem (żona opuściła go po sześciu dniach małżeństwa) i opłakuje śmierć matki, potrąconej przez furgonetkę rozwożącą mleko. Pociechą w życiu Blarta jest nastoletnia córka, która lada dzień ma rozpocząć studia, i praca w ochronie.

Pewnego dnia Paul otrzymuje zaproszenie do Las Vegas, gdzie ma się odbyć konferencja pracowników ochrony. Oficer Blart zabiera więc swoją córkę Mayę i wyrusza w podróż, która zakończy się kolejnymi ekscesami i wybuchami śmiechu na widowni. Na terenie hotelu, w którym odbywają się targi dla ochroniarzy, pewien złodziej dzieł sztuki szykuje się bowiem do zuchwałej kradzieży...

d10jup6

„Oficer Blart w Las Vegas” jest reklamowana jako komedia dla całej rodziny. I faktycznie mamy tu do czynienia z mnóstwem przekomicznych gagów i umownie ukazanej przemocy. Paul Blart, niczym Kevin z kultowego przeboju świątecznego, rozprawia się z bandą przestępców, wykorzystując do tego celu elementy otoczenia i wymyślne gadżety. Albo zamyka jednego z nich w pomieszczeniu z agresywnym ptakiem, który wcześniej dał się we znaki samemu Blartowi. Ta scena jest wyraźnie inspirowana groteskową walką, jaką Adam Sandler stoczył z krokodylem w „Farciarzu Gilmorze”.

Pierwszy film o oficerze Blarcie był prawdziwym hitem (183 miliony dolarów przy 26-milionowym budżecie) i nie inaczej jest w przypadku „Oficera Blarta w Las Vegas”. Po raz drugi Kevin James pokazał, że odnajduje się idealnie w roli oddanego sprawie, pewnego siebie, choć niezbyt rozgarniętego ochroniarza. James idealnie radzi sobie z łotrami i pięknymi kobietami, doprowadzając swoim zachowaniem do komicznych sytuacji. Krótko mówiąc, nie potrafię sobie wyobrazić innego komediowego aktora w tej kreacji.

Wydanie DVD

Oprócz filmu w między innymi polskiej wersji językowej (napisy, lektor) na płycie DVD znalazło się kilka zwiastunów i dodatków z materiałami zakulisowymi. Kevin James, Neal McDonough, Raini Rodriguez czy Adam Fickman (reżyser) zabierają widza na drugą stronę kamery, opowiadają o swoich rolach i zdradzają sekrety kręcenia niektórych scen.

8/10
Jakub Zagalski
d10jup6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10jup6
d10jup6