Opublikowano akt zgonu Richarda Lewisa. Poznaliśmy oficjalną przyczynę śmierci
Komik i aktor zmarł w ostatni wtorek, miał 76 lat. W kwietniu ubiegłego roku ogłosił, że cierpi na chorobę Parkinsona i przechodzi na emeryturę.
Serwis The Blast opublikował akt zgonu aktora w trzy dni po jego odejściu. Z dokumentu wynika, że Richard Lewis zmarł z powodu zatrzymania krążenia. Wiadomo, że Lewis borykał się z problemami z sercem związanymi właśnie z chorobą Parkinsona, na którą cierpiał i przez którą porzucił życie zawodowe.
Żona Richardsa Lewisa, Joyce, na twitterowym koncie zmarłego męża umieścił wpis, w którym podziękowała wszystkim za kondolencje, wspomnienia i słowa wsparcia. Poinformowała przy okazji, że każdy, kto chce w jakiś sposób upamiętnić jej męża, może zasilić konto fundacji charytatywnej. Jak podaje Daily Mail, po tym poście konto fundacji zalały datki fanów czy przyjaciół komika.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Zmarł Richard Lewis. Skąd go znamy?
Najczęściej w kontekście Richarda Lewisa pisze się o serialu "Pohamuj entuzjazm", którego 12 sezonów dostępnych jest na HBO Max. Aktor wcielał się tam przez 24 lata w na wpół fikcyjną postać. Jego bohater był zakompleksionym neurotykiem, styl ten przenosił także na autorskie projekty sceniczne. W sieci dostępnych jest dziś kilka jego występów stand-uperskich, m.in. "Diary of a Young Comic" czy "Magical Misery Tour".
W 1989 roku zagrał u boku Jamie Lee Curtis w sitcomie "Anything but Love" o parze współpracowników, którzy zakochują się w sobie, ale próbują zachować profesjonalne relacje w pracy. Filmografia Lewisa to takie tytuły jak "Robin Hood: Faceci w rajtuzach", "Zostawić Las Vegas" z Nicholasem Cagem czy "Sandy Wexler" z Adamem Sandlerem.
Lewis bardzo otwarcie mówił o swoich zmaganiach z używkami, depresją i lękami. Ten temat często przewijał się w jego autorskich projektach komediowych na scenie. Jak sam wyznał, jednym z powodów, dla których zdecydował się na wyjście na prostą, była śmierć Johna Candy'ego w 1994 roku.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: