Trwa ładowanie...

Orange Kino Letnie 2011: Diamentowy Klaps dla Szyca

Orange Kino Letnie 2011: Diamentowy Klaps dla SzycaŹródło: AFP
drcjwn6
drcjwn6

*Podczas inauguracji festiwalu Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2011 pokazany został film „Jak zostać królem” - triumfator tegorocznych Oscarów - z niezwykłą kreacją aktorską Colina Firth’a. Ale najważniejszym wydarzeniem wieczoru była ceremonia wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego, po raz pierwszy w czteroletniej historii Orange Kino Letnie. Jest to nagroda, która będzie przyznawana co roku aktorce lub aktorowi za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczające nam widzom wielu wzruszeń, emocji i dobrej energii. – mówi Paweł Adamski, Prezes firmy Outdoor Cinema, która jest organizatorem festiwalu. * Już po raz czwarty Sopot i Zakopane otworzyły się dla widzów i zamieniły w największe na kontynencie, darmowe kina pod gwiazdami. Na olbrzymich ekranach kinowych, ustawionych na sopockim Molo i przy zakopiańskich
Krupówkach, codzienne, do końca sierpnia, wyświetlane będą największe hity filmowe, na które zapraszają widzów prezydent Sopotu i burmistrz Zakopanego. Co więcej - oba miasta, jak co roku, połączył wakacyjny pociąg PKP Intercity ze specjalnie przygotowanym Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie. Od dziś, przez całe wakacje, udając się czy to w góry czy nad morze, możecie miło spędzać czas przy akompaniamencie najwyższej klasy filmowych dialogów i dźwięków eksplozji, które towarzyszą pokazom wielkich produkcji na równie wielkim ekranie w Wagonie Filmowym.

– Właśnie takie uczucia towarzyszą uczestnikom Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane. Nagroda ta ma podkreślać wakacyjny charakter naszego festiwalu.

1 lipca, około godziny 21.30 w sąsiadującym z sopockim molo Let's Art Cafe, podczas uroczystej Gali Otwarcia Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2011, pierwszym w historii Diamentowym Klapsem Filmowym uhonorowany został Borys Szyc. Równocześnie, o tej samej porze, odbyła się też uroczysta inauguracja festiwalu w Zakopanem, na pl. Niepodległości przy Krupówkach.

drcjwn6

Wakacyjne stolice Polski, jak co roku, oferują wieczorne spotkania z dobrym kinem. Na widzów czekają plenerowe sale kinowe, gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Każdego dnia zarówno na Molo, jak i przy Krupówkach w projekcji może uczestniczyć ponad 1000 osób. Seanse rozpoczynają się tuż po zachodzie słońca.

Na zdjęciu członek zarządu Wirtualnej Polski SA. Dominika Herburt-Heybowicz oraz Omenaa Mensah

W tym roku, jak zawsze, festiwal Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane oferuje bogaty i różnorodny repertuar. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen®) widzowie zobaczą m.in. "Jak zostać królem", „Śniadanie do łóżka”, "Autor Widmo", "Seks w wielkim mieście 2" czy mega hit, wszystkie trzy części sagi "Zmierzch". Filmowy „rozkład jazdy” został podzielony na dni tematyczne. Poniedziałki to "Kto się boi Tarantino?”, wtorki ambitne kino w cyklu "Bliżej Europy”. Środy jak zawsze "z Orange i mega hitem”, w czwartki „Męskie kino”. Na początek weekendu w piątki „Oscarowe noce", potem "Komedie, komedie" w soboty, a na koniec tygodnia w niedziele „Wieczory z wampirem”. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny, co ułatwi dostęp do dobrego kina, polecanego przez Orange.

Między miastami kursować rozpoczął specjalny, wakacyjny pociąg z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie – mobilną salą kinową, przygotowaną przez PKP Intercity we współpracy z Outdoor Cinema i Orange. Pociąg kursować będzie codziennie, przez Warszawę, między Sopotem a Zakopanem. Przez całą podróż są w nim wyświetlane kinowe hity. Ważny bilet na przejazd pociągiem będzie jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie. Rodzicami chrzestnymi Wagonu Filmowego Orange Kino Letnie są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz, niezapomniany duet aktorski z filmu „Pociąg do Hollywood”.

drcjwn6

RÓWNIEŻ POLECAMY:
**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

drcjwn6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drcjwn6