Trwa ładowanie...
d29zi89
Aktualności

Orange Kino Letnie: We wtorki ruszamy do Azji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Orange Kino Letnie: We wtorki ruszamy do Azji
(Orange Kino Letnie)
d29zi89

Wielu z nas marzy o dalekich podróżach, poznawaniu innych kultur, smakowaniu różnych kuchni świata. Dlatego w każdy wtorek wakacji festiwal Orange Kino Letnie zabierze nas w „Azjatyckie podróże”. Oglądając filmy z festiwalowego repertuaru odwiedzimy azjatyckie kraje, poznamy wschodnie zwyczaje, a to wszystko bez ruszania się z leżaka.

Zhang Yimou, reżyser nagradzanego „Hero”, zabierze nas do Chin z czasów panowania dynastii Tang. Dzięki „Cesarzowej” przeniesiemy się do świata romansów i intryg cesarskiego dworu. W „Domu latających sztyletów” poznamy zaś najpotężniejszych buntowników, którzy w X wieku zagrażali panującej dynastii. Oba obrazy zachwycają malarskimi zdjęciami, dopracowanymi w każdym szczególe kostiumami oraz widowiskowymi scenami walki.

Łagodny „Smak curry” rozbudzi nasz apetyt na miłość. Przekonamy się, czy wysłana omyłkowo menażka z jedzeniem może być początkiem niezwykłej relacji. Romantycznego wątku nie zabraknie także, kiedy zajrzymy do „Chińskiej szkatułki”. W filmie zobaczymy Jeremy’ego Ironsa w roli brytyjskiego dziennikarza planującego sfilmować ostatnie chwile Hongkongu, zanim zostanie przejęty przez Chiny.

Wybierzcie się z nami w „Azjatyckie Podróże”, a już jutro odsłonimy Wam repertuar wakacyjnych śród.

d29zi89

Podziel się opinią

Share

d29zi89

d29zi89