Trwa ładowanie...

Oscarowa animacja "Coco" w maju na Blu-ray i DVD

Studio Disney•Pixar przedstawia "Coco" - nagrodzoną dwoma Oscarami i Złotym Globem barwną opowieść o potędze rodzinnych więzów oraz podążaniu za własnymi marzeniami, głęboko osadzoną w kulturze i tradycjach Meksyku.

Oscarowa animacja "Coco" w maju na Blu-ray i DVDŹródło: Materiały prasowe
dwyh6h2
dwyh6h2

Film wyreżyserowali Lee Unkrich - twórca takich hitów jak "Uniwersytet Potworny” i "Dobry Dinozaur" i Adrian Molina, według scenariusza Moliny i Matthew Aldricha. Film wyprodukowała Darla K. Anderson, a producentami wykonawczymi zostali John Lasseter i Andrew Stanton. Za wspaniałą oprawę muzyczną odpowiadają laureaci Oscara - Michael Giacchino, Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez, jak również Germaine Franco i Adrian Molina. W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli Anthony Gonzalez (Miguel), Gabriel García Bernal (Hector), Benjamin Bratt (Ernesto de la Cruz), Alanna Ubach (Mama Imelda), Jaime Camil (Papa), Selene Luna (Tia Rosita), Sofía Espinosa (Mama), Edward James Olmos (Chicharron), Renée Victor (Abuelita), Cheech Marin (strażnik więzienny) i Alfonso Arau (Papa Julio).

W polskiej wersji językowej wystąpili Michał Rosiński (Miguel), Maciej Stuhr (Hector), Bartosz Opania (Ernesto de la Cruz), Agata Kulesza (Mama Imelda), Ewa Szykulska (Abuelita), Tomasz Błasiak (Papa), Paulina Sacharczuk-Kajper (Mama), Marian Opania (Papa Julio) i Paweł Wawrzecki (Tio Oscar i Tio Felipe).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Twórcy Coco wzięli pod lupę jeden z najbardziej niezwykłych dni w meksykańskim kalendarzu, święto Día de Muertos, podczas którego dwa odrębne, choć równoległe światy – Świat Żywych i Kraina Umarłych – przenikają się w magiczny sposób. – Día de Muertos można porównać do wielkiego zjazdu rodzinnego, gdzie nie istnieje granica pomiędzy żywymi i zmarłymi – mówi reżyser Lee Unkrich. – Ale nie ma tu miejsca na smutek, to radosne święto. Chodzi w nim o wspominanie zmarłych członków rodziny i innych ważnych dla nas osób, i utrzymanie z nimi bliskiego kontaktu.

dwyh6h2

Film Coco opowiada historię zafascynowanego grą na gitarze Miguela Rivery, który pragnie pójść w ślady swojego idola Ernesto de la Cruz, najsłynniejszego pieśniarza Meksyku. Niestety najbliżsi nie pochwalają jego planów. Wbrew rodzinnemu zakazowi muzykowania chłopiec podąża za swoją pasją i przypadkiem wyrusza w niezwykłą podróż do magicznej krainy przodków. Na miejscu zaprzyjaźnia się z czarującym oszustem Hectorem, który pomaga Miguelowi w zgłębieniu tajemnic kryjących się za rodzinnymi legendami i tradycjami.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Coco" na DVD dostępny będzie od 9 maja tylko w salonach Empik i na empik.com, w pozostałych sklepach film w wydaniu DVD będzie dostępny od 16 maja. Edycja Blu-ray™ dostępna będzie od 9 maja we wszystkich punktach sprzedaży.

Wydaniu Blu-ray™ towarzyszyć będą wyjątkowe materiały dodatkowe:
- Fiesta się zaczyna,
- Rodzina,
- Dante,
- Jak narysować szkielet.

Zobacz oficjalny zwiastun Blu-ray i DVD:

dwyh6h2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwyh6h2