Trwa ładowanie...

Oscary 2013: Oto lista nominowanych!

Oscary 2013: Oto lista nominowanych!Źródło: Oficjalna strona Oscarów
dd3omnf
dd3omnf

10 stycznia 2013 roku o godzinie 14:30 polskiego czasu zostały ogłoszone nominacje do Oscarów, najważniejszych nagród filmowych na świecie.

Finałową listę ubiegających się o statuetki produkcji oraz twórców filmowych ogłosili: autor serialu "Family Guy" i reżyser "Teda" Seth MacFarlane oraz jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, Emma Stone.* Wśród nominowanych znalazł się także Polak - Janusz Kamiński.*

Największym tegorocznym zaskoczeniem jest aż pięć nominacji dla niemiecko-austriackiej koprodukcji "Miłość" w reżyserii Michaela Hanekego. Najnowszy film kontrowersyjnego twórcy został wyróżniony zarówno w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny", jak i dla "Najlepszego filmu".

W tym roku w kategorii dla "Najlepszej aktorki pierwszoplanowej" nominowana została najstarsza oraz najmłodsza odtwórczyni roli głównej. To pierwsze taki przypadek w historii Oscarów. 85-letnia Emmanuelle Riva ma szansę na statuetkę za film "Miłość", a konkuruje z nią 9-letnia Quvenzhané Wallis z "Bestii z południowych krain".

Ponadto do tegorocznych Oscarów nominowany jest wspomniany polski operator, Janusz Kamiński. Nagrodę może otrzymać za zdjęcia do filmu "Lincoln" w reżyserii Stevena Spielberga. Film o prezydencie USA jest liderem tegorocznego wyścigu do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej - zdobył aż 12 nominacji.

dd3omnf

NAJLEPSZY DOKUMENT

"5 rozbitych kamer"
"The Gatekeepers"
"How to Survive a Plague"
"Niewidzialna wojna"
"Sugar Man"

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY

"Adam and Dog"
"Fresh Guacamole"
"Po uszy"
"Curfew"
"Dood van een Schaduw"
"Henry"

dd3omnf

NAJLEPSZA PIOSENKA

"Before My Time" - "Ścigając arktyczny lód"
"Everybody Needs A Best Friend" - "Ted"
"Skyfall" - "Skyfall"
"Suddenly" - "Nędznicy"
"Pi's Lullaby" - "Życie Pi"

dd3omnf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd3omnf