Trwa ładowanie...
oscary
11-03-2010 10:23

Oscary: W Hollywood oburzenie po wykluczeniu Farrah Fawcett

Oscary: W Hollywood oburzenie po wykluczeniu Farrah FawcettŹródło: ONS.pl
d3qvq62
d3qvq62

Organizatorzy oscarowej gali celowo pominęli *Farrah Fawcett w filmie poświęconym zmarłym w ostatnim roku gwiazdom kinematografii.*

Wykluczenie aktorki znanej między innymi z serialu "Aniołki Charliego" wywołało oburzenie w Hollywood. Farrah Fawcett w czerwcu zeszłego roku zmarła na raka. Nie znalazła się jednak w okolicznościowym klipie "Oscars In Memoriam", który wyemitowano na niedzielnej gali rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej.

Rodzina aktorki wyraziła głęboki żal z tego powodu. Organizatorzy Oscarów bronią się jednak przed falą krytyki, jaka spłynęła na nich w związku z tą sprawą. Jeden z dyrektorów Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej Bruce Davis wyjaśnił, że nie zdecydowano się na włączenie Farrah Fawcett do wspomnień, gdyż była ona bardziej znana jako aktorka telewizyjna, a nie kinowa. Zdaniem przedstawiciela Akademii bardziej odpowiednie jest zatem uczczenie jej pamięci podczas Nagród Emmy - czyli nagród przyznawanych za produkcje telewizyjne.

Davisa nie dziwi zbulwersowanie rodziny i fanów Farrah Fawcett. Zauważył on jednak, że w ostatnich 12 miesiącach zmarła "niezwykle duża liczba dystyngowanych scenarzystów" i Akademia chciała uczcić śmierć wielu z nich podczas krótkiego filmu na Oscarowej gali. - W każdej kategorii pominięci zostają wspaniali ludzie - powiedział dyrektor, który zajmuje się montażem "Oscars In Memoriam" od 1993 roku.

d3qvq62

Davis bronił też zamieszczenia w krótkim klipie wspomnienia o piosenkarzu Michaelu Jacksonie. Wyjaśnił, że król muzyki pop pojawił się ostatnio w bardzo popularnej produkcji kinowej. Tłumaczeń Akademii nie przyjmuje jednak duża część środowiska filmowego. Oburzenie z powodu pominięcia Farrah Fawcett wyraziła już ikona Hollywood - Jane Fonda, a także wpływowy amerykański krytyk filmowy Roger Ebert.

Fawcett zmarła na raka w wieku 62 lat. W trakcie swojej wieloletniej kariery wystąpiła w takich filmach jak "Apostoł" (1997) Roberta Duvalla, czy "Dr T. i kobiety" (2000) w reżyserii Roberta Altmana. Najbardziej znana jest jednak z występu w telewizyjnej produkcji "Aniołki Charliego" (1976), który przyniósł jej pierwszą nominację do Złotego Globu.

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d3qvq62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qvq62