Trwa ładowanie...
ostatnie piętro
02-09-2013 16:44

''Ostatnie piętro'': Film, który obrazi połowę Polaków

''Ostatnie piętro'': Film, który obrazi połowę PolakówŹródło: ITI Cinema
d4g0327
d4g0327

Co dziś znaczy „być Polakiem”? Czy wiara w motto „Bóg, honor, ojczyzna” może mieć tragiczne skutki? Czy z miłości można zamienić swoją rodzinę w zakładników?

Te pytania w filmie „Ostatnie piętro” odważnie stawia reżyser – Tadeusz Król („Zwerbowana miłość”). Bohaterem jego obrazu jest kapitan Wojska Polskiego (w tej roli znakomity Janusz Chabior), dla którego patriotyzm nie jest pustym frazesem, ale sensem życia. Jak wiele można poświęcić dla idei? Pewne jest to, że interpretacja przedstawionych w filmie wydarzeń podzieli Polaków, a część z nich nawet obrazi.

Powołując się na autentyczną historię, która wydarzyła się kilka lat temu reżyser pokazuje świat, do którego większość z widzów nie miała nigdy dostępu – kulisy działań wojskowych organizacji, postaci o autorytarnych osobowościach czy ultrakonserwatywnych przekonaniach.

Bohater „Ostatniego piętra” trafia na ślad afery, która zmienia całe jego życie. Wierząc, że musi stanąć w obronie swojej rodziny, łamie wszystkie wojskowe regulaminy. „Ostatnie piętro” dostarczy widzom emocji, po których na drżących nogach wychodzi się z kina.

Już wkrótce „Ostatnie piętro” powalczy o prestiżową Wielką Nagrodę Złotych Lwów na 38. festiwalu filmowym w Gdyni. W filmie zobaczymy czołówkę doskonałych polskich aktorów: Joannę Orleańską („Zwerbowana miłość”), Przemysława Bluszcza („Drogówka”), Wojciecha Zielińskiego („Pokłosie”) czy Aleksandrę Popławską („Testosteron”).

*„OSTATNIE PIĘTRO” W KINACH 29 LISTOPADA 2013*

d4g0327
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g0327