Trwa ładowanie...
niewinne

Oświadczenie producentów filmu ''Niewinne''

Share
Oświadczenie producentów filmu ''Niewinne''
Źródło: mat. dystrybutora
d4cz9fe

W imieniu producentów i koproducentów filmu „Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine, odpowiadając na zarzut wystosowany 8 marca 2016 roku przez Konferencję Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych oraz Konferencję Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych na stronie www.episkopat.pl – w sprawie wykorzystania kostiumów sugerujących wskazanie konkretnego zgromadzenia zakonnego – chcieliśmy podkreślić, że celem filmu „Niewinne” było przedstawienie historii młodej lekarki i mieszkanek bliżej nieokreślonego domu zakonnego.

Historia ta jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opisanymi w pamiętnikach Madeleine Pauliac, a przypadki gwałtów, do których film się odnosi miały miejsce w wielu klasztorach na terenie Polski tuż po II Wojnie Światowej (skala zjawiska przywołana została chociażby w książce „Wielka trwoga. Polska 1944-1947”).

W filmie nie zostało określone miejsce akcji, mogące w jakikolwiek sposób wskazać konkretne zgromadzenie. Bohaterkami filmu są mieszkanki fikcyjnego domu zakonnego. Kostiumy zakonnic zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby filmu i nie odzwierciedlają prawdziwych habitów żadnego z żeńskich zgromadzeń zakonnych.

Film „Niewinne” został zaprezentowany na specjalnym pokazie w Watykanie, gdzie został dobrze przyjęty przez biskupów oraz katolickie media, które uznały, że obraz Anne Fontaine „niesie chrześcijańskie przesłanie” oraz że jest „filmem, który jest terapią dla Kościoła”.

Aeroplan Film
Mandarin Cinema

d4cz9fe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cz9fe
d4cz9fe