''Party Girl'', najlepszy debiut festiwalu w Cannes już w kinach!
Nagroda za najlepszy debiut w Cannes wydaje mi się całkowicie zasłużona!
Paweł Mossakowski, Gazeta Co Jest Grane***
Efekt końcowy to przykład jednego z najbardziej fascynujących portretów kobiety-buntowniczki, która nie ma ani ochoty, ani możliwości dopasować się do powszechnie oczekiwanego wizerunku pani z klasy średniej po 60-tce.
Joanna Ostrowska, Interia.pl 7/10
Surowy, nakręcony w duchu Mike Leigh i Johna Cassavetesa porywa przede wszystkim aktorstwem Angélique Litzenburger. Wyreżyserowany przez Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger i Samuel Theis „Party Girl” słusznie zdobył nagrodę w Cannes Złotą Kamerę za najlepszy debiut. Jest to kino świeże, autentyczne i niezwykle szczere.
Łukasz Adamski, wnas.pl 5/6
"Party Girl" będąc opowieścią na wskroś realistyczną i szczerą (filmowo odpowiednio skondensowaną), nie przemienia się w wiwisekcję bólu, gorzką i depresyjną psychodramę ze skrajnymi emocjami, praniem brudów, wylewaniem wiader wyrzutów i wzajemnych pretensji. To raczej rodzaj "hołdu" nie tyle dla samej Angélique, której wybory, nawet te błędne, rodzina uczy się akceptować, ale dla każdej kobiety, która ma odwagę kroczyć własną drogą i nie daje się zaszufladkować w swoim wieku i profesji, i nie poddaje się społecznym oczekiwaniom.
Dagmara Romanowska, Onet.pl
Film jest więc czułą, choć momentami brutalnie szczerą opowieścią syna o matce. To też historia o przemijaniu, próbach pogodzenia się z upływem czasu i tęsknocie za drugą szansą, którą wszyscy lepiej lub gorzej znamy. Warto.
OPIS FILMU
„Party Girl” to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut – Złotą Kamerę.
Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?
Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą „party girl” – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.
''Party Girl'' - w kinach!