Trwa ładowanie...
party girl
15-05-2015 16:29

''Party Girl'', najlepszy debiut festiwalu w Cannes już w kinach!

''Party Girl'', najlepszy debiut festiwalu w Cannes już w kinach!Źródło: mat. dystrybutora
d5mrdtj
d5mrdtj

Od dziś w kinach "Party Girl" - prawdziwa historia dojrzałej kobiety, która ma odwagę żyć, jak chce. Najlepszy debiut festiwalu w Cannes 2014.

Nagroda za najlepszy debiut w Cannes wydaje mi się całkowicie zasłużona!

Paweł Mossakowski, Gazeta Co Jest Grane***
Efekt końcowy to przykład jednego z najbardziej fascynujących portretów kobiety-buntowniczki, która nie ma ani ochoty, ani możliwości dopasować się do powszechnie oczekiwanego wizerunku pani z klasy średniej po 60-tce.

Joanna Ostrowska, Interia.pl 7/10
Surowy, nakręcony w duchu Mike Leigh i Johna Cassavetesa porywa przede wszystkim aktorstwem Angélique Litzenburger. Wyreżyserowany przez Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger i Samuel Theis „Party Girl” słusznie zdobył nagrodę w Cannes Złotą Kamerę za najlepszy debiut. Jest to kino świeże, autentyczne i niezwykle szczere.

d5mrdtj

Łukasz Adamski, wnas.pl 5/6
"Party Girl" będąc opowieścią na wskroś realistyczną i szczerą (filmowo odpowiednio skondensowaną), nie przemienia się w wiwisekcję bólu, gorzką i depresyjną psychodramę ze skrajnymi emocjami, praniem brudów, wylewaniem wiader wyrzutów i wzajemnych pretensji. To raczej rodzaj "hołdu" nie tyle dla samej Angélique, której wybory, nawet te błędne, rodzina uczy się akceptować, ale dla każdej kobiety, która ma odwagę kroczyć własną drogą i nie daje się zaszufladkować w swoim wieku i profesji, i nie poddaje się społecznym oczekiwaniom.

Dagmara Romanowska, Onet.pl
Film jest więc czułą, choć momentami brutalnie szczerą opowieścią syna o matce. To też historia o przemijaniu, próbach pogodzenia się z upływem czasu i tęsknocie za drugą szansą, którą wszyscy lepiej lub gorzej znamy. Warto.

Dawid Karpiuk, Newsweek

OPIS FILMU
„Party Girl” to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut – Złotą Kamerę.

d5mrdtj

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?

Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą „party girl” – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.

Fragmenty filmu:

"Oświadczyny"

"Kłótnia"

"Córka"

''Party Girl'' - w kinach!

d5mrdtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5mrdtj