Trwa ładowanie...
d447u2y

Paweł Małaszyński i Cochise wydają "118"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Małaszyński i Cochise wydają "118"
d447u2y

10 lutego ukaże się nowy album zespołu Cochise zatytułowany "118".

Na nowej płycie formacji fani znajdą wszystkie charakterystyczne cechy stylu grupy: surowe, energetyczne brzmienia doprawione ciężkimi, wręcz metalowymi dźwiękami oraz klimatyczne i subtelne, dużo spokojniejsze oblicze kapeli.

- Zupełnie przypadkiem płyta "118" ukaże w dziesiątą rocznicę powstania Cochise - komentuje Radek Jasiński, basista zespołu. - Będzie to nasz trzeci album i z jednej strony pokażemy na nim, jak wielki krok zrobiliśmy od czasu naszego debiutu, a z drugiej udowodnimy, że pozostajemy ciągle tymi samymi, niepoddającymi się muzycznym modom ludźmi, dla których granie rocka jest największą przyjemnością.

d447u2y

- Kiedy dwa lata temu wróciliśmy do początku ("Back to Beginning"), nie wiedzieliśmy, co ujrzymy za kolejnymi drzwiami na naszej muzycznej drodze - dodaje Paweł Małaszyński, wokalista Cochise. - "118" to klaustrofobiczne intymne ucieleśnienie wszystkich sprzeczności i nadziei. Począwszy od narodzin poprzez miłość i ból a kończąc na szaleństwie, które staje się odpowiedzią na odczuwanie wolności i zniewolenia jednocześnie.

Małaszyński zdradza również genezę powstania tytułu płyty, który kojarzyć się może z opowiadaniami mistrza grozy i horroru, Stephena Kinga. - Ze względu na moją pracę przez ostatnie dwa lata dużo czasu spędzałem w podróżach i hotelach, gdzie między innymi powstawały w mojej głowie pomysły na piosenki - tłumaczy. - Nie wiedząc dlaczego w dziwny i niewyjaśniony, jakby zaplanowany z góry sposób, trafiałem za każdym razem do pokoju z numerem 118. Pokój 118 to wymiana energii. Ważne jest to, z kim się nią dzielisz. To klaustrofobiczne intymne miejsce, pełne emocjonalnych odpadów, niczym tapeta odklejająca się od ściany, które wie i widziało wszystko, czego nasz racjonalizm nie jest w stanie udźwignąć. Pokój, w którym skuleni śpimy z otwartymi powiekami, ukryci w kątach za pajęczynami wątpliwości. Za każdym razem wystawieni na najgorszą próbę. To rzadki rodzaj szaleństwa... wciąż pielęgnowany i poszukiwany... zasypany za drzwiami 118.

Zespół Cochise powstał w 2004 roku w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński (wokal), Wojtek Napora (gitara), Radek Jasiński (bas), Czarek Mielko (perkusja). Dorobek grupy, poza debiutanckim demo "9", obejmuje album "Still Alive" z 2010 roku, cover zespołu Danzig "Lick the Blood off my Hands", który ukazał się na kompilacji "Tribute to Danzig - Dark side of the Blues" oraz płytę "Back to Beginning" z maja 2012 roku.

d447u2y

Podziel się opinią

Share

d447u2y

d447u2y