Trwa ładowanie...
d1qmw3w

Piątek znaczy premiery - przed nami aż 9 nowych produkcji!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piątek znaczy premiery - przed nami aż 9 nowych produkcji!
(mat. dystrybutora)
d1qmw3w

Powrót do Miasta Grzechu, wizyta w paryskich katakumbach, a także chwila na słowackiej prowincji gdzie pojawi się szansa do refleksji nad problemem asymilacji i rasizmu. Będzie okazja do niezwykłej ucieczki z NRD, a także konfrontacji z prawdziwą miłością – tą obecną na pograniczu palestyńsko-izraelskim oraz tą codzienną, ale mimo to niekonwencjonalną. Nie zabraknie również Marlona Brando i Vivien Leigh w klasycznej produkcji wyreżyserowanej przez Elię Kazana, Noama Chomsky’ego i jego refleksji o świecie oraz subtelnego kina religijnego. Szczegóły poniżej!

"Tramwaj zwany pożądaniem" to kultowa produkcja w reżyreii Elii Kazana. Blanche postanawia przez jakiś czas mieszkać u siostry w Nowym Orleanie. Stella, która właśnie spodziewa się dziecka, cierpliwie znosi fanaberie neurotycznej Blanche. Stanley, mąż Stelli, znacznie trudniej znosi obecność gościa. Różnica charakterów jest przyczyną licznych złośliwości i awantur. Blanche poznaje Mitcha, kolegę Stanleya. Spragniona miłości kobieta pokłada w tym związku wielkie nadzieje. Kiedy postanawiają się pobrać, Stanley zdobywa kompromitujące informacje na temat szwagierki.

Zwiastun:

d1qmw3w

Sin City 2: Damulka warta grzechu” to amerykański thriller kryminalny z 2013 roku w reżyserii Roberta Rodrigueza i Franka Millera. Scenariuszem zajęli się Frank Miller, współtwórca kinowej serii oraz autor komiksu, na którego podstawie powstają filmy, oraz William Monahan ("Infiltracja"). Muzykę skomponował Robert Rodriguez, a za produkcję odpowiadają Sergei Bespalov, Aaron Kaufman oraz Stephen L'Heureux. Film jest adaptacją kolejnego komiksu Franka Millera - "Damulki wartej grzechu". Opowiada on historię Dwighta, detektywa-fotografa, który wplątuje się w romans z uwodzicielką Avą. Ściąga tym samym na siebie i innych wielkie niebezpieczeństwo.

Zwiastun:

"Omar" to historia tytułowego bohatera, który jest piekarzem w okupowanej Palestynie. Po pracy, narażając życie, przekrada się przez mur, by zobaczyć swoją ukochaną Nadię. Wkrótce musi wybierać pomiędzy normalnym życiem a męską powinnością, której wszyscy oczekują - walką. Po dokonaniu zamachu z dwoma wspólnikami Omar zostaje złapany. Podejrzenia i zdrada wystawiają na próbę jego zaufanie do kumpli z dzieciństwa. Szczególnie do Tareka, brata Nadii i bojownika. Obaj za wszelką cenę chcą chronić dziewczynę, ale stoją po innych stronach muru. Tortury i upokorzenia podważają wiarę w honor i sens poświęceń za wszelką cenę. Omar przekonuje się, że to czy ktoś jest wrogiem, zależy od okoliczności.

d1qmw3w

Zwiastun:

Pod ulicami Paryża kryją się kilometry katakumb, miejsce wiecznego spoczynku niezliczonej liczby dusz. Kiedy grupa badaczy decyduje się wejść do niezbadanego do dzisiaj labiryntu kości, odkrywają mroczny sekret miasta zmarłych. Będący podróżą w głąb szaleństwa i przerażenia, film Legendary Pictures "Jako w piekle tak i na ziemi" sięga głęboko do ludzkiej psychiki i odkrywa osobiste demony, jakie dręczą każdego z bohaterów.

Zwiastun:

"Małe stłuczki" to opowieść o dwóch przyjaciółkach zarabiających na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Cześć sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Kiedy spotykają Piotra, który pracuje w fabryce pudełek, rozpoczyna się między nimi dziwna gra. Małe stłuczki to film o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią wyznaczonych szlaków. Chcą szczęścia na własnych, a nie podyktowanych przez innych warunkach. Fabularny debiut Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba to niekonwencjonalna historia miłosna o tym, jak zaskakująca bywa codzienność i jak ekscentryczne mogą być sprawy najprostsze.

d1qmw3w

Zwiastun:

Bohaterami "Misji Sputnik" są Friederike, Fabian i Jonathan - trójka dziesięcioletnich przyjaciół z małej wioski we Wschodnich Niemczech. Jest jesień 1989 roku i nikt jeszcze nie podejrzewa, że nadchodzi prawdziwy historyczny przełom. Na pozór wszystko toczy się jeszcze swoim własnym, socjalistycznym rytmem. Rodzice Friederike prowadzą małą restaurację. Wujek dziewczynki, Mike, na co dzień zajmuje się podsycaniem w dzieciach fascynacji, jaką żywią one do sowieckiego bohatera – Juriego Gagarina. Wspólnie z Mikiem dzieci konstruują nawet satelitę domowej roboty! Podwieszają ją do balona napełnionego rozgrzanym powietrzem, wsadzają do środka Friederike i wysyłają ją na misję do nieba! Naturalnie, balon z dziewczynką spada na ziemię sprawniej, niż unosi się w powietrzu. Oczywiście uderza prosto w radiowóz sfrustrowanego policjanta Maudera. Szala goryczy się przelewa, choć Mauder jeszcze nie wie, że to dopiero początek wielkiej przygody...

Zwiastun:

Film "Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy?" jest próbą pokazania niezwykle interesującej osobowości Noama Chomsky’ego, a także jego ciekawych, choć skomplikowanych naukowych teorii. Michael Gondry zdecydował się tu na wyjątkowy zabieg. Nie tylko prowadzi z naukowcem fascynującą i szczerą rozmowę. Dodatkowo ubarwił ją również fantastycznymi animacji, które w doskonały sposób obrazują na ekranie to, o czym opowiada Chomsky. Dzięki temu jego idee stają się znacznie bardziej zrozumiałe i przystępne dla widza. W efekcie film zmienia się w prawdziwą wizualną i intelektualną ucztę, a jego tytuł to świadoma i nieco ironiczna zabawa językiem, która nawiązuje do teorii języka Chomsky’ego.

d1qmw3w

Zwiastun:

W filmie "Mój pies Killer" oglądamy słowacką prowincję. Niewielka miejscowość na granicy słowacko-morawskiej, w której obcy nie są mile widziani. Mieszkańcy są nieufni nawet w stosunku do siebie nawzajem. Wyjątkową wrogość budzą jednak Romowie. Bohaterem filmu jest 18-letni Marek, którego jedynym zajęciem jest tresowanie niebezpiecznego psa. Marek, zaniedbywany przez bliskich, znalazł iluzoryczną ostoję w towarzystwie lokalnych skinów. Zdobył ich uznanie tylko i wyłącznie dlatego, że posiada psa killera. Skrzętnie skrywa tajemnicę, która w mig zrujnowałaby jego długo wywalczaną pozycję. Posiada on bowiem przyrodniego brata Cygana, odrzuconego przez wszystkich za zhańbienie rodziny. Marek będzie musiał poznać wyklętego brata. Czy odnajdzie w sobie wewnętrzną zdolność do współczucia, którego się tak boi?

Zwiastun:

Film "Mary's Land. Ziemia Maryi" oparty jest na faktach. Agent M.J. otrzymuje nową misję: odnaleźć kobietę, która wywiera wpływ na kolejne osoby i przez to dokonuje wielkich zmian w świecie. Czy możliwe jest oszustwo na skalę globalną? Czy jesteśmy elementami układanki, którą M.J. rozwiązuje? Ten film to śledztwo – poszukiwanie kobiety, która ma władzę. Adwokat Diabła (Agent M.J.) jeździ po całym świecie i rozmawia ze specjalnie wybranymi ludźmi. Początkowo nie wierzy im, gdy opowiadają, co przeżyli. To samo mówi top modelka i prostytutka, polityk i człowiek z marginesu. Wszystkich palił ogień w sercu. Wszyscy chcieli porzucić swoje dotychczasowe życie i zacząć na nowo. Ale zacząć na nowo nie jest tak łatwo. Nie mieli siły. Wołali o pomoc. Coś skierowało ich do domu kobiety mającej moc, by zmieniać życie. Weszli. Rozpoczęła się lawina zmian. Jedna kobieta wywierała wpływ na pojedyncze osoby, a te na kolejne. Ludzie wyszli na ulice.
W końcu były ich miliony. Świat nie był już taki sam. A co, jeśli to nie bajka? Mary’s Land to fabularna historia najskromniejszej z córek. Tej, która przewodzi w niewidzialnej wojnie toczącej się dzisiaj.

Zwiastun:

* Zapraszamy do kin!*

d1qmw3w

Podziel się opinią

Share

d1qmw3w

d1qmw3w