Trwa ładowanie...

Pięć produkcji Studia Munka na festiwalu Dwa Brzegi

Pięć produkcji Studia Munka na festiwalu Dwa BrzegiŹródło: mat. promocyjne
d2xatbn
d2xatbn

Cztery fabuły i dokument wyprodukowane w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich znalazły się w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych podczas 8. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą.

Do konkursu zostały wybrane dwie trzydziestki wyprodukowane wspólnie z Wajda Studio. Mowa o nagrodzonym Jantarem 2014 dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego podczas festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie „Mlecznym bracie” w reżyserii Vahrama Mkhitaryana (koprodukcja z MX35, Hasmik Hovhannisyan, ze wsparciem National Cinema Center of Armenia) i „Naturalnych” Kristoffera Rusa (koprodukcja z Tango production, Juice, Samolot.tv). Oba filmy swoją premierę miały podczas 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie „,Mleczny brat” otrzymał również wyróżnienie oraz nagrodę dla producenta – Joanny Szymańskiej. W Koszalinie natomiast nagrodę specjalną za scenariusz „Naturalnych” otrzymał Jarosław Stawirej. Filmy będzie można zobaczyć 7 sierpnia w bloku o 13.30.

Naturalni, reż. Kristoffer Rus/fot. Studio Munka - SFP

Dwie kolejne produkcje z programu „30 Minut” również mają już na swoim koncie nagrody oraz wizyty na festiwalach. „Mały palec” Tomasza Cichonia, który otrzymał Grand Prix w Konkursie Filmowa Młoda Polska podczas 18. festiwalu "Lato z Muzami” w Nowogardzie, został wyprodukowany wspólnie z Zielonym Pomidorem, Studiem Spot oraz 3Monkeys. Ostatnią trzydziestką Studia Munka – SFP, która znalazła się w konkursie Dwóch Brzegów jest „Ojcze masz” w reżyserii Kacpra Lisowskiego. Film otrzymał już wcześniej międzynarodową nagrodę - Prix Etudiant de la Jeunesse, czyli nagrodę jury studenckiego przyznaną podczas 36. edycji Festival International du Court Métrage Clermont – Ferrand. Filmy będzie można zobaczyć 8 sierpnia w bloku o 13.30.

Mały palec, reż. Tomasz Cichoń/fot. Studio Munka - SFP

d2xatbn

„21 dni” Damiana Kocura reprezentuje w Kazimierzu program „Pierwszy Dokument” Studia Munka – SFP. Film, który powstał w koprodukcji z firmą 5.element, otrzymał już wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych podczas tegorocznej edycji festiwalu „Młodzi i Film”. „21 dni” będzie można zobaczyć 7 sierpnia w bloku o 13.30.

21 dni, reż. Damian Kocur/fot. Studio Munka - SFP

Tegoroczna edycja festiwalu „Dwa Brzegi” odbędzie się w dniach 2-10 sierpnia. Filmy ze Studia Munka – SFP od lat cieszą się w Kazimierzu dużą popularnością – trzy produkcje otrzymały tam Nagrodę główną: „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” Kuby Czekaja (2010), „Portret z pamięci” Marcina Bortkiewicza (2011), „Mazurek” Julii Kolberger (2013). W 2008 roku wyróżnienie otrzymał film Agnieszki Smoczyńskiej „Aria Diva”.

O tym, czy filmy Studia Munka – SFP wyjadą z Kazimierza z nagrodą, zadecyduje publiczność. Filmy ocenia bowiem Niezależne Jury wybrane spośród widzów festiwalu.

Więcej na stronach: www.studiomunka.pl www.dwabrzegi.pl

d2xatbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xatbn