Trwa ładowanie...

"Piękna i Bestia" wreszcie na Blu-Ray i DVD. Kinowy przebój zarobił ponad 1,2 mld dolarów

Filmowy hołd, złożony jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów, trafi do sprzedaży 17 sierpnia. W wydaniach Blu-ray™ i Blu-ray 3D™ pojawi się wyjątkowa możliwość obejrzenia filmu w trzech wersjach ścieżki dźwiękowej – oryginalnej (znanej z wersji kinowej), z uwerturą oraz w wersji karaoke.

"Piękna i Bestia" wreszcie na Blu-Ray i DVD. Kinowy przebój zarobił ponad 1,2 mld dolarówŹródło: Materiały prasowe
d26j7w6
d26j7w6

Fabuła jednej z najbardziej uwielbianych baśni wszech czasów ożyła w nowej adaptacji i gwiazdorskiej obsadzie, z udziałem Emmy Watson (Bella), Dana Stevensa (Bestia), Luke’a Evansa (Gaston), Kevina Kline’a (Maurycy), Josha Gada (Le Fou), Ewana McGregora (Płomyk), Stanleya Tucciego (Cadenza), Audry McDonald (Mme de Garderobe), Gugu Mbatha-Raw (Puf Puf), Hattie Morahan (Agata), Nathana Macka (Bryczek), Iana McKellena (Trybik) i Emmy Thompson (Pani Imbryk).

Film wyreżyserował Bill Condon, a scenariusz na podstawie animacji z 1991 r. napisali Stephen Chbosky i Evan Spiliotopoulos. Za muzykę odpowiada Alan Menken. Ścieżka dźwiękowa zawiera nowe nagrania słynnych piosenek znanych z animowanego pierwowzoru autorstwa Menkena i Howarda Ashmana oraz trzy nowe utwory skomponowane przez Menkena i Tima Rice’a.

Obejrzyj zwiastun filmu "Piękna i Bestia":

Dawno, dawno temu...

... był sobie piękny, młody Książę. Kiedy u bram jego zamku stanęła stara żebraczka, prosząc o schronienie przed burzą i oferując w zamian skromny kwiat róży, nieczuły młodzieniec przegonił ją. Aby ukarać Księcia za jego bezduszność, kobieta rzuciła klątwę na zamek, przemieniając jego właściciela w Bestię, a służbę w przedmioty codziennego użytku. Zaklęcie straci moc tylko wtedy, gdy młodzieniec nauczy się kochać ludzi i okaże się godzien ich miłości, zanim opadnie ostatni płatek zaczarowanej róży...

d26j7w6

Historia jednej z najpiękniejszych baśni świata

Początki klasycznej opowieści o "Pięknej i Bestii" znajdziemy w osiemnastowiecznej Francji, kiedy ukazała się pierwsza wersja baśni autorstwa Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve. Dziś jej myśl przewodnia jest równie aktualna i nadal fascynuje twórców, co skutkuje wieloma interpretacjami w najróżniejszych formach. Wersją najsłynniejszą i najdoskonalszą pozostaje jednak wciąż nominowany do Oscara® animowany film Disneya z 1991 r.

"Piękna i Bestia", jeden z najważniejszych tytułów w dorobku studia, wszedł na ekrany w drugim złotym wieku animacji Disneya, do którego zalicza się również m.in. "Małą syrenkę", "Króla Lwa" i "Aladyna", i został natychmiast okrzyknięty filmowym arcydziełem. Urzekająco romantyczny i komediowy zarazem film jest niezapomnianą opowieścią o miłości i przyjaźni, przenoszącą widzów do magicznego świata baśni, gdzie dobro zwycięża zło.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Piękna i Bestia" to pierwsza pełnometrażowa animacja nominowana do Oscara® w kategorii Najlepszy Film i uhonorowana dwiema statuetkami (za najlepszą muzykę i piosenkę), trzema Złotymi Globami® i czterema nagrodami GRAMMY® oraz wieloma innymi wyróżnieniami. To także pierwsza animacja, która przekroczyła barierę 100 milionów dolarów przychodu w dniu premiery oraz pierwsza animacja Disneya zaadaptowana na musical, który przez 13 lat nie schodził z broadwayowskich afiszy, został przetłumaczony na osiem języków i był grany w ponad 20 krajach.

d26j7w6

Disney ponownie dostarcza fanom okazji do wzruszeń i zachwytu dzięki fabularnej wersji tego klasycznego arcydzieła. “Piękna i Bestia” w reżyserii Billa Condona to filmowy hołd, złożony jednej z najbardziej uwielbianych baśni wszech czasów!

Dwa wymiary przeniesione w przestrzeń plenerów i studia

Główne zdjęcia do fabularnej wersji „Pięknej i Bestii” kręcono w Shepperton Studios w pobliżu Londynu oraz w kilku innych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii od maja do sierpnia 2015 r. Studio Shepperton, gdzie powstały takie filmy jak "Lawrence z Arabii", "Oliver", "Gandhi", "Podróż do Indii" czy "Mechaniczna pomarańcza", wybrano jako idealne miejsce dla realizacji produkcji o takiej skali i rozmachu, ponieważ w jego skład wchodzi ogromne zaplecze i wiele hal pozwalających budować mnóstwo dużych dekoracji jednocześnie, a w "Pięknej i Bestii" potrzeba ich było łącznie aż 27. Przy ich budowie i wykańczaniu pracowało non stop ponad tysiąc osób.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

– Występowałam już wcześniej w filmach, w które włożono wiele fizycznej pracy, ale ten jest naprawdę wyjątkowy, ponieważ ekipa scenograficzna, za punkt wyjścia biorąc elementy dobrze wszystkim znane i przez wszystkich kochane, zachowała je, a jednocześnie wyniosła na wyższy poziom dodając więcej szczegółów, więcej głębi i więcej warstw – opowiada Emma Watson grająca w filmie Bellę. - Wszyscy czuliśmy, że dzięki temu możemy odkryć coś nowego. I tak się faktycznie stało, dzięki współczesnej technologii, pracy ekipy i środkom wyrazu, których kiedyś nie było – dodaje aktorka.

d26j7w6

Film został zrealizowany w formacie fabularnym, ale zawiera również sporą ilość animacji i obrazów generowanych komputerowo. Filmowcy chcieli kręcić zdjęcia jak najczęściej na planach rzeczywistych, ponieważ właśnie takie duże, szczegółowo dopracowane scenografie odróżniają ten film od animowanego pierwowzoru. Te fizyczne scenografie zostały zeskanowane i przekształcone w komputerowy trójwymiarowy model, który pozwolił ekipie podjąć decyzje o umiejscowieniu kamer i oświetleniu.

– Wszystkie scenografie były naprawdę magiczne i pełne przepychu – mówi producent efektów wizualnych Steve Gaub ("Niezłomny", "TRON: Dziedzictwo"). – Sarah Greenwood (kierowniczka artystyczna) i jej ekipa świetnie wywiązali się ze swojego zadania. Wszystko sprawiało wrażenie starej hollywoodzkiej produkcji, co było efektem zamierzonym, bo chcieliśmy stworzyć dzieło klasyczne wytrzymujące porównanie z pierwowzorem – opisuje Gaub.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Trzy dźwiękowe wersje filmu

"Piękna i Bestia" to nie tylko fantastyczna opowieść o rodzeniu się uczucia i przeszkodach, które musi ono pokonać, ale również fenomenalna muzyka i piosenki, które stały się ponadczasowym przebojami znanymi z licznych wykonań i interpretacji. Dlatego powstały aż trzy różne wersje filmu dla kina domowego: oryginalna wersja kinowa, orkiestrowa wersja z premiery "Pięknej i Bestii" oraz wersja karaoke dla tych, którzy sami chcą zmierzyć się z ponadczasowymi utworami.

d26j7w6

– Jest w tej historii, a konkretnie w jej ścieżce dźwiękowej, która została napisana 25 lat temu, coś magicznego. Ta magia nadal przyciąga ludzi i sprawia, że spotkanie z tą opowieścią wciąż jest niepowtarzalnym doświadczeniem – mówi o muzyce z "Pięknej i Bestii" reżyser Bill Condon. Muzyką z filmu zachwycona jest również odtwórczyni roli Belli. – Zawsze, gdy słyszę muzykę z "Pięknej i Bestii", powraca do mnie to dziecinne przekonanie, że wszystko będzie dobrze, że jest nadzieja na świecie i że po prostu nie ma się czym martwić – mówi Emma Watson.

W wydaniach Blu-ray 3D™, i Blu-ray™ nie brakuje unikalnych i atrakcyjnych dodatków. Miłośników filmowej kuchni z pewnością zainteresują: ponad 10 minut scen, które zostały usunięte w trakcie montażu, przepiękna historia o niesamowitych kobietach opowiedziana przez Emmę Watson oraz przeróżne muzyczne smaczki, m.in. teledysk do piosenki "Beauty and the Beast" w wykonaniu Ariany Grande i Johna Legenda czy utwór napisany specjalnie do aktorskiej wersji filmu "How Does A Moment Last Forever?" we wzruszającej wersji Celine Dion, której piosenka 26 lat wcześniej pojawiła się na ścieżce dźwiękowej animowanej wersji filmu.

WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD
Superprodukcja „Piękna i Bestia” zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD 17 sierpnia.
W wersji Blu-ray 3D™ i Blu-ray™ dostępne są 3 opcje odtwarzania filmu:
Standardowa (znana z wersji kinowej)
Z uwerturą
Odtwarzanie w trybie Karaoke

Wydania Blu-ray 3D™ i Blu-ray™ zawierają wyjątkowe materiały dodatkowe:
Magiczny początek
Urok baśni
Kobiety w "Pięknej i Bestii"
Od piosenki do filmu: jak powstawały sceny muzyczne
"Słońca dni" – wersja rozszerzona z wstępem Billa Condona
Sceny niewykorzystane
Magiczne chwile z Celine Dion
"Piękna i Bestia" – teledysk w wykonaniu Ariany Grande i Johna Legenda
Jak powstawał teledysk "Piękna i Bestia"
Wybór 12 piosenek z filmu

Film "Piękna i Bestia” dostępny na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w dobrych sklepach. Zobacz więcej.

*Więcej informacji o premierach DVD, Blu-ray™, Blu-ray 3D™ na profilu: *
facebook.com/MojeFilmyDVD

d26j7w6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26j7w6