Trwa ładowanie...

"Piękna robota": Paweł Deląg wystąpi w etiudzie o smogu

Paweł Deląg zagra główną rolę w etiudzie filmowej o smogu "Piękna robota". Produkcja swoją premierę będzie miała 21 sierpnia podczas International Green Film Festival w Krakowie.

"Piękna robota": Paweł Deląg wystąpi w etiudzie o smoguŹródło: East News
d27p8fi
d27p8fi

"Piękna robota": Paweł Deląg wystąpi etiudzie o smogu

"Piękna robota" to film poruszający problem smogu i stanowi pretekst do dyskusji o zanieczyszczeniu powietrza w Polsce. Główną rolę zagra Paweł Deląg, który pełni również rolę przewodniczącego jury drugiej edycji Green Film Festival. W produkcji występuje także krakowski aktor Karol Wolski. Za kamerą stanął Piotr Biedroń, twórca wielokrotnie nagradzanej etiudy o podobnej tematyce "PM 2.5". Za muzykę do filmu odpowiada Sarsa, która brała udział już w poprzednim projekcie reżysera.

Tytułowy PM 2.5 to zawieszony pył o średnicy nie większej niż 2.5 mikrometra, który zdaniem WHO jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka.

Problem smogu w Polsce

Smog jest uznawany za jedną z najpowszechniejszych nienaturalnych przyczyn śmierci Polaków. Z danych Europejskiej Agencji Środowiska wynika, że w danym roku w naszym kraju umiera z powodu smogu nawet 48 tys. osób.

Smog jest przyczyną wielu dolegliwości jak np. choroby krążenia, a następnie dróg oddechowych. Zanieczyszczone powietrze prowadzi głównie do zawałów i udarów, a także negatywnie wpływa na inne układy, w tym nerwowy.

d27p8fi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27p8fi