Trwa ładowanie...
18-10-2006 18:53

Pierwsza kreskówka o Janie Pawle II

Share
Pierwsza kreskówka o Janie Pawle II
d1uzrha

Pierwszy film rysunkowy o Janie Pawle II, wyprodukowany w Hiszpanii, zaprezentowano we wtorek w Rzymie. Animowana opowieść o życiu polskiego papieża nosi tytuł „Jan Paweł II, przyjaciel całej ludzkości”.

Film otwiera symboliczna scena dialogu między dziennikiem papieża a jego piórem, opłakującymi swego właściciela w dniu jego śmierci 2 kwietnia 2005 r. Do rozmowy przyłączają się dwa gołębie, mówiąc o Janie Pawle II jako o wielkim obrońcy pokoju i wolności oraz biednych.

Trwająca godzinę rysunkowa historia powstała w Barcelonie we współpracy z Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym CTV. Jej autorem jest Jose Luis Lopez-Guardia, który niegdyś pracował dla wytwórni Disneya.

d1uzrha

Film opowiada o kolejnych etapach życia przyszłego papieża począwszy od jego dzieciństwa i młodości aż po konklawe 1978 r.

Na płycie DVD z filmem znajduje się także 27-minutowy materiał dokumentalny, opowiadający o 27 latach pontyfikatu papieża Polaka w przystępny sposób, zrozumiały także dla dzieci.

Autor filmu poinformował na konferencji prasowej w Radiu Watykańskim, że przed Bożym Narodzeniem kreskówka będzie w sprzedaży w co najmniej 80 krajach świata.

Lopez-Guardia podkreślił, że wybrał animację jako najlepszy sposób przybliżenia postaci Jana Pawła II najmłodszym.

Wielkie uznanie dla tej inicjatywy wyrazili obecni na prezentacji watykańscy hierarchowie.
(fot. AFP)

d1uzrha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uzrha
d1uzrha