Trwa ładowanie...

Pierwsza kreskówka o Janie Pawle II

Share
Pierwsza kreskówka o Janie Pawle II
d46fpui

Pierwszy film rysunkowy o Janie Pawle II, wyprodukowany w Hiszpanii, zaprezentowano we wtorek w Rzymie. Animowana opowieść o życiu polskiego papieża nosi tytuł „Jan Paweł II, przyjaciel całej ludzkości”.

Film otwiera symboliczna scena dialogu między dziennikiem papieża a jego piórem, opłakującymi swego właściciela w dniu jego śmierci 2 kwietnia 2005 r. Do rozmowy przyłączają się dwa gołębie, mówiąc o Janie Pawle II jako o wielkim obrońcy pokoju i wolności oraz biednych.

Trwająca godzinę rysunkowa historia powstała w Barcelonie we współpracy z Watykańskim Ośrodkiem Telewizyjnym CTV. Jej autorem jest Jose Luis Lopez-Guardia, który niegdyś pracował dla wytwórni Disneya.

d46fpui

Film opowiada o kolejnych etapach życia przyszłego papieża począwszy od jego dzieciństwa i młodości aż po konklawe 1978 r.

Na płycie DVD z filmem znajduje się także 27-minutowy materiał dokumentalny, opowiadający o 27 latach pontyfikatu papieża Polaka w przystępny sposób, zrozumiały także dla dzieci.

Autor filmu poinformował na konferencji prasowej w Radiu Watykańskim, że przed Bożym Narodzeniem kreskówka będzie w sprzedaży w co najmniej 80 krajach świata.

Lopez-Guardia podkreślił, że wybrał animację jako najlepszy sposób przybliżenia postaci Jana Pawła II najmłodszym.

Wielkie uznanie dla tej inicjatywy wyrazili obecni na prezentacji watykańscy hierarchowie.
(fot. AFP)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d46fpui

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46fpui
d46fpui