Trwa ładowanie...

Pierwsze recenzje "Księdza"

Pierwsze recenzje "Księdza"Źródło: UIP
d15jw1y
d15jw1y

W Amerykańskiej prasie pojawiają się pierwsze, przedpremierowe recenzje "Księdza" na podstawie komiksu Koreańczyka Min-Woo Hyunga. Czy jest to najgorszy film komiksowy 2011 roku?

W serwisie RottenTomatoes.com zbierającym opinie krytyków film ma 15 procent pozytywnych recenzji (średnia z 13 tekstów).

Bezwzględny dla "Księdza" jest David Edwards z brytyjskiego "Daily Mirror". Swój tekst rozpoczyna od przeprosin dla Johna Travolty. "Przez lata na tych stronach nazywałem «Bitwę o Ziemię» najgorszym filmem science fiction wszech czasów. Nie będę już tego robił." Dalej zarzuca produkcji Scotta Stewarta, że jest głupia, hałaśliwa i wtórna, a zamieszczone w nim sceny akcji cierpią przez nadmiar zwolnień i brak krwi.

Ray Bennett z "Hollywood Reporter" wiele miejsca poświęca na wytłumaczenie świata filmu i tropieniu popkulturalnych zapożyczeń. Zwraca uwagę, że "Ksiądz" to specyficzna mieszanka kina akcji, science fiction, westernów i horrorów, a Stewart korzysta z pomysłów eksploatowanych wcześniej w "Obcym 2", "Blade Runnerze", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" i serii "Mad Max". "Brzmi fajnie, ale wcale takie nie jest" podsumowuje.

Nieco bardziej wyrozumiała jest Leslie Felperin z wpływowego "Variety". "Nie jest to całkowita porażka, ale wciąż mało odkrywcze przypomnienie klasycznych klisz kina science fiction, akcji i horrorów. «Ksiądz» nikogo nie natchnie" - pisze Felperin bawiąc się trudnymi do przetłumaczenia aluzjami do religijnej tematyki filmu. Recenzentka chwali efekty specjalne i aktorstwo. Jej zdaniem, "wbrew banalnym dialogom, aktorom udało się zachować godność, a Paul Bettany raz jeszcze pokazuje wiarygodnego bohatera kina akcji".

d15jw1y

Catherine Bray z serwisu film4.com zwraca zaś uwagę na udane napisy początkowe i nazywa je najciekawszą częścią filmu. Recenzentka porównuje "Księdza" do "Legionu", poprzedniego filmu Stewarta i Bettany'ego, i stwierdza, że Stewartowi raz jeszcze nie udało się stworzyć wizji, którą przejęliby się widzowie. W podsumowaniu Bray pisze: "Nie jest to okropny film, ale kto by podejrzewał, że księża walczący z wampirami w 3D mogą być tacy płytcy?"

"Ksiądz" ("Priest") rozgrywa się w świecie, w którym ludzie walczą z wampirami. Po ostatniej wielkiej wojnie między rasami ludzie ukryli się w wielkich miastach-twierdzach, a bezpieczeństwo zapewnia im wszechwładny Kościół. Głównym bohaterem filmu jest ksiądz-wojownik, którego siostrzenica zostaje porwana.

W latach 2005-2008 *komiks Min-Woo Hyunga publikowało w Polsce wydawnictwo Kasen Comics. Na naszym rynku ukazało się 5 tomów. Film zadebiutuje w kinach 13 maja.*

d15jw1y

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

Zobacz także:

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

d15jw1y

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d15jw1y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jw1y