Trwa ładowanie...
aneta todorczuk-perchuć
17-06-2009 12:56

Pierwszy klaps na planie nowej polskiej komedii romantycznej

Pierwszy klaps na planie nowej polskiej komedii romantycznejŹródło: Kino Świat
d296e8v
d296e8v

Wystartowały zdjęcia do komedii romantycznej „Milczenie jest złotem”. W rolach głównych wystąpią Aneta Todorczuk – Perchuć i Jan Wieczorkowski.

Obok nich w tej zabawnej historii miłosnej pojawi się plejada znanych i uznanych polskich aktorów: Bartek Kasprzykowski , Edyta Olszówka, Krzysztof Globisz, Jan Frycz, Dorota Stalińska, Zofia Czerwińska.

Inge ma nietypowy zawód i równie niekonwencjonalną osobowość. Jej praca w radiu polega na zgrywaniu różnych dźwięków do ilustracji audycji radiowych i spotów reklamowych. Pewnego dnia na ulicy do Inge podchodzi nieznajomy mężczyzna, który bez słowa całuje ją w usta, wręcza bukiet kwiatów i… znika. Inge jest tak wstrząśnięta i zaskoczona tym dziwnym incydentem, że traci głos.

Obraz jest fabularnym debiutem kinowym Ewy Pytki, która jest również scenarzystką i producentką projektu.

d296e8v

– To opowieść o odzyskiwaniu głosu. W sposób fizyczny, ale i metaforyczny. Pozbawiona głosu Inge zaczyna słuchać otaczającego ją świata, poznaje lepiej siebie i odkrywa miłość swojego życia – zapowiada Ewa Pytka.

Ewa Pytka jest autorką 80 dokumentów i 100 telewizyjnych filmów fabularnych, głównie popularnych seriali, ale też komedii romantycznej „Zima pod stołem” wyreżyserowanej dla teatru TV. W 2006 roku założyła producencką firmę Python Studioss, która wyprodukowała międzynarodowy dokument Przełamując ciszę. Prawa Kobiet w Europie Środkowo-Wschodniej (Polska, Litwa, Mołdawia, Gruzja, Ukraina, Słowacja), za który m.in. otrzymała nominację do tytułu Kobieta Roku ogłoszoną przez Wysokie Obcasy w grudniu 2007.

Autorem zdjęć jest Waldemar Szmidt („Tajemnica twierdzy szyfrów”, „To nie jest tak jak myślisz kotku”).

Premiera filmu „Milczenie jest złotem” w 2010 roku.

d296e8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d296e8v