Trwa ładowanie...
agnieszka holland

PISF opublikował listę przyznanych dofinansowań dla filmów fabularnych

Share
PISF opublikował listę przyznanych dofinansowań dla filmów fabularnych
Źródło: ONS.pl
d25b4n9

Na największe dofinansowanie może liczyć „Gareth Jones” Agnieszki Holland i „Orzeł. Ostatni Patrol” Jacka Bławuta.

Na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pojawiło się szczegółowe zestawienie dwunastu projektów, z których dziewięć może liczyć na dofinansowanie z budżetu. Fundusze Instytutu składają się między innymi z wpłat nadawców telewizyjnych, właścicieli kin, dystrybutorów filmów i dotacji przedmiotowych z budżetu państwa.

Na wniosek komisji oceniającej w składzie Ryszard Bugajski, Mariusz Grzegorzek, Jan Jakub Kolski, Alessandro Leone, Wojciech Nowak i Magdalena Piekorz po 3 miliony złotych otrzymają filmy „Gareth Jones” Agnieszki Holland i „Orzeł. Ostatni Patrol” Jacka Bławuta. W obu przypadkach wnioskodawcy liczyli na 4 miliony złotych, przy czym cały budżet filmu Bławuta ma wynosić 8 milionów, zaś Holland potrzebuje blisko 25 milionów.

d25b4n9

Po 2 miliony złotych otrzymają twórcy filmów „Sztuka kochania” (reż. Maria Sadowska), „Wilkołak” (reż. Adrian Panek) i „Dywizjon 303” (reż. Łukasz Palkowski). Andrzej Jakimowski otrzyma 1,8 miliona złotych na realizację „Pewnego razu w listopadzie”, Paweł Ferdek, reżyser „Holiday”, który liczył na 2 miliony, otrzyma o 500 tysięcy mniej, zaś Karolina Breguła dostanie 150 tysięcy, co stanowi większość całego budżetu projektu „Biuro budowy pomnika” (247 598 zł). Mariko Saga załapała się na zwyżkę puli dyrektora PISF, dzięki czemu otrzyma 500 tysięcy złotych na „Dom tułaczy”.

Komisja ekspercka oceniła negatywnie wnioski o dofinansowanie filmów „Nina” (debiut reżyserski Olgi Chajdas), „Ranne zwierzę” Piotra Trzaskalskiego i „Zwycięzca” Krzysztofa Rogulskiego.

d25b4n9

Podziel się opinią

Share
d25b4n9
d25b4n9