Trwa ładowanie...

Podczas festiwalu Camerimage zostanie wyświetlona "Kokainowa matka chrzestna". Światowa premiera filmu telewizji Lifetime

W niedzielę 12 listopada w Bydgoszczy podczas festiwalu Camerimage odbędzie się światowa premiera nowego filmu telewizji Lifetime "Kokainowa matka chrzestna" z udziałem reżysera nagrodzonego Oscarem Guillermo Navarro. Premiera telewizyjna na kanale Lifetime w Polsce jest zaplanowana na 21 stycznia 2018 roku, dzień po emisji w Stanach Zjednoczonych.

Share
Podczas festiwalu Camerimage zostanie wyświetlona "Kokainowa matka chrzestna". Światowa premiera filmu telewizji Lifetime
Źródło: Materiały prasowe
degos8y

Przed Pablem Escobarem, przed El Chapo, była ona - Griselda Blanco.

Tytułową rolę w "Kokainowej matce chrzestnej" zagrała Catherine Zeta-Jones, zdobywczyni Oscara i nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej za pamiętną kreację w filmie Roba Marshalla "Chicago”. Zeta-Jones była także nominowana do Złotego Globu za portret żony narkotykowego bossa w docenionym przez krytyków filmie Stevena Soderbergha "Traffic". Scenariusz "Kokainowej matki chrzestnej" nawiązuje do życiorysu Griseldy Blanco, działającej w Miami pionierki handlu kokainą.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Kokainowa matka chrzestna” opowiada o burzliwym życiu Griseldy Blanco, która w wieku zaledwie 17 lat przyjechała na fałszywym paszporcie do USA wraz ze swoim pierwszym mężem Carlosem. Mieszkając w Queens z trzema synami, dała się zauroczyć wielkim pieniądzom, jakimi kusi świat narkotyków, i szybko nawiązała kontakty z lokalnymi handlarzami.

degos8y

Jako pierwsza zaczęła wykorzystywać w charakterze kurierów piękne kobiety, osoby w podeszłym wieku i dzieci, które przemycały kokainę z Kolumbii w walizkach z podwójnym dnem. Ogromne dochody sprawiły, że synowie Griseldy porzucili szkołę i zajęli się rodzinnym interesem. Przeprowadzka do Miami pozwoliła na dalsze rozszerzenie imperium, ale też doprowadziła do śmierci drugiego męża, Alberto, a kobiecie przyniosła przydomek Czarna Wdowa.

Z konkurencją w Miami walczyła bezwzględnie, wielokrotnie unikając zamachów na swoje życie. Aby ochronić najmłodszego syna, którego urodziła trzeciemu mężowi, Dario, Griselda przeniosła się do Kalifornii, gdzie później została aresztowana przez DEA i skazana na 10 lat więzienia. Deportowana po wyjściu na wolność do Kolumbii zginęła tam zastrzelona w 2012 roku. Podczas swojej przestępczej kariery zorganizowała sieć dystrybucji narkotyków w całych Stanach Zjednoczonych i, jak się podejrzewa, zleciła ponad 200 zabójstw.

"Kokainową matkę chrzestną" zrealizowała dla kanału Lifetime firma Asylum Entertainment, a producentami są zdobywca nagrody Emmy Steven Michaels, Jonathan Koch ("Sekretne życie Marilyn Monroe"), Joan Harrison ("Manson's Lost Girls") i Alisa Tager ("Wróg u bram"). Film reżyseruje Guillermo Navarro ("Labirynt fauna", "Narcos") według scenariusza Davida McKenny'ego ("Więzień nienawiści").

Premiera telewizyjna w Polsce na kanale Lifetime odbędzie się 21 stycznia 2018 roku, dzień po emisji w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz co #dziejesiewkulturze:
degos8y

Podziel się opinią

Share
degos8y
degos8y