Trwa ładowanie...
d2shuwr

Pokaz "Dwóch Koron" na Manhattanie. Niekończące się brawa po pokazie filmu

W kinie Anthology Film Archives na Manhattanie odbyła się premiera filmu w reżyserii Michała Kondrata "Dwie Korony” o Św. Maksymilianie Kolbe. Był to pierwszy biletowany pokaz filmu na świecie, wcześniej obraz był wyświetlany na festiwalu w Cannes.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Woronowicz w roli Maksymiliana Kolbe, w filmie "Dwie Korony"
Adam Woronowicz w roli Maksymiliana Kolbe, w filmie "Dwie Korony" (Materiały prasowe)
d2shuwr

- Sala kinowa była przepełniona, a widzowie długo bili brawo. Uczestnicy poruszeni filmem i wypowiadali się w samych superlatywach - mówi reżyser Michał Kondrat.
Film obejrzało wielu Amerykanów, na widowni zasiedli ważni goście tj,: Maciej Golubiewski Konsul PR w Nowym Jorku, Bogdan Chmielewski Prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, czy ks. Tomasz Grysa - Zastępca Stałego Obserwatora Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Waszyngtonie.
Zobacz zwiastun filmu "Dwie Kororny":

"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

d2shuwr

13 października film wejdzie na ekrany polskich kin.

Polskie akcenty w Cannes:

d2shuwr

Podziel się opinią

Share
d2shuwr
d2shuwr