Trwa ładowanie...

Polański w Polsce już w ten piątek!

Share
Ewan McGregor
Ewan McGregorŹródło: Forum Film
d2c1k4a

19 lutego, czyli w najbliższy piątek, w kinach pojawi się *„Autor widmo”, nowy film Romana Polańskiego, adaptacja bestsellerowej powieści Roberta Harrisa „Ghostwriter”.*

Harris jest uważny za jednego z najwybitniejszych twórców współczesnych thrillerów. Chętnie przenoszono je na ekran – między innymi adaptowano „Vaterland” (1994, z Rutgerem Hauerem) i „Enigmę” (2001, z Kate Winslet). Powieści Harrisa sprzedano na całym świecie w przeszło 15 milionach egzemplarzy, przetłumaczono je na 37 języków.

– To jest jak Chandler – stwierdził Roman Polański, gdy otrzymał nieopublikowany jeszcze maszynopis nowej książki Harrisa. Przez kilka miesięcy wspólnie pracowali nad scenariuszem. Tak to wspominał Harris: – Polański jest doskonałym współpracownikiem. Bardzo szanował źródłowy materiał. Zawsze powtarzał: „Powieść jest scenariuszem”. Z punktu widzenia pisarza to idealny reżyser. Scenariusz różni się jednak od książki, Harris z Polańskim wyostrzyli bowiem wiele elementów.

d2c1k4a

Producent Robert Benmussa, który pracował już z Polańskim przy „Gorzkich godach”, mówił: – We wszystkich filmach Polańskiego jest wiele warstw. Jeden z powracających u niego tematów to walka o ujawnienie ukrytej prawdy, wyciągnięcie jej na światło dzienne. Sprawiedliwość jest czymś, co Roman traktuje w sposób gorący. Ale nigdy bez ironii. Robert Harris w pełni poparł decyzje Polańskiego co do wyboru obsady, w której znaleźli się m.in. Ewan McGregor i Pierce Brosnan.

Także w rolach drugoplanowych wystąpili wybitni aktorzy, tacy jak Eli Wallach („Siedmiu wspaniałych”, „Dobry, zły i brzydki”) czy Timothy Hutton („Sokół i bałwan”, „Dobry agent”). – Mieliśmy wielkie role w naszym filmie, potrzebowaliśmy więc wielkich aktorów. Mając taką obsadę nie mogłem być szczęśliwszy – podsumowywał Roman Polański.

„Autor Widmo” w polskich kinach od 19 lutego!

Zobacz także:

d2c1k4a

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2c1k4a

Podziel się opinią

Share
d2c1k4a
d2c1k4a