Trwa ładowanie...
dgsw7nt

"Polityka": Maciej Stuhr zagra w nowym filmie Patryka Vegi

Maciej Stuhr w rozmowie z WP potwierdził, że zagra w nowym filmie Patryka Vegi ”Polityka”. Zobaczymy w nim również Zbigniewa Zamachowskiego i Ewę Kasprzyk.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Macieja Stuhra zobaczymy w nowym filmie Patryka Vegi
Macieja Stuhra zobaczymy w nowym filmie Patryka VegiŹródło: East News
dgsw7nt

Maciej Stuhr w rozmowie z WP powiedział: - Tak, mogę potwierdzić, że nowy projekt Vegi mnie przekonał. Kilka razy się z Vegą spotkaliśmy ostatnimi czasy. Przygotowujemy projekt, który skrywa nie tyle mgła, co gęste chmurzysko tajemnicy.

- Którego polskiego polityka zagra pan w tym filmie? Donalda Tuska? – pytamy.

- Mogę ujawnić, że nie zagram polityka.

dgsw7nt

Zapytaliśmy, czy Stuhr nie miał oporów, żeby grać u Vegi. W końcu jego produkcje są bardzo kontrowersyjne. ”Botoks” został odebrany przez środowisko lekarzy jako oszczerstwa i zmyślenia, a takie filmy, jak ”Pitbull. Niebezpieczne kobiety” czy ”Ciacho” jako wulgarne i prostackie.

Stuhr ma inne zdanie: - Patrykowi Vedze nie można odmówić smykałki do robienia filmów i podchwytywania tematów, które widzów elektryzują. Ja filmu ”Botoks” nie widziałem, ale jeśli ktoś gromadzi tak olbrzymią widownię, to musi budzić szacunek. Vega wie coś o widzach, czego nie wie wielu dużo bardziej uznanych reżyserów. Oczywiście frekwencja to nie wszystko i mam też swoje zastrzeżenia. Ale ja lubię i artystyczne wyzwania i filmy robione dla szerokiej publiczności. Staram się balansować pomiędzy tymi dwoma światami. Ja nie uprzedzam się tak łatwo do ludzi, a tym bardziej do artystów. Nie ma takich twórców, u których bym na pewno nie zagrał. Zawsze kluczową sprawą jest scenariusz, a ten mnie przekonał.

   East News/ Patryk Vega
Źródło: East News/ Patryk Vega

Jak wyglądała praca na planie? Stuhr: - Vega ma ogromne serducho i pasję do robienia filmów. On to kocha. Ma energię i jest niezwykle sprawny. On jest na 100 procent. Tak wkręconego reżysera nie spotyka się często.

dgsw7nt

Olbrychski rosyjskim agentem?

Jak dowiedział się dziennikarz WP Artur Zaborski w rozmowie z osobą z otoczenia Patryka Vegi, poza Stuhrem w filmie zagrają także: Andrzej Grabowski, który ma wcielić się w postać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego; Janusz Chabior, któremu przypisuje się kreację Antoniego Macierewicza, a Iwona Bielska - jak już wiemy - zagra Krystynę Pawłowicz.

W filmie zobaczymy także m.in. Daniela Olbrychskiego, Antoniego Królikowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Ewę Kasprzyk i Tomasza Oświecińskiego. Nie wiemy jeszcze, których polityków zagrają.

dgsw7nt

Może macie swoje typy? Czy np. Daniel Olbrychski mógłby zagrać rosyjskiego agenta, wpływającego na polskie życie polityczne? A Zbigniew Zamachowski i Ewa Kasprzyk parę prezydencką Andrzeja i Agatę Dudów? Pasowaliby?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dgsw7nt

Podziel się opinią

Share
dgsw7nt
dgsw7nt